Краща безкоштовна програма для запису дисків CD і DVD — 2
Це черговий переказ статті з чудового сайту про безкоштовні програми Gizmo’s Freeware. Два роки тому подібний огляд вже з’являвся на сторінках FreeSoftware.In.UA, але з тих пір в списку кращих програм для запису дисків відбулися деякі зміни. Подивимося ж, які…
Незважаючи на переможну ходу технічного прогресу, і безперервні спроби розробників комп’ютерної техніки позбавитися від рухомих частин, оптичні приводи дисків все ще використовуються самими широкими масами користувачів. Бекап даних, запис аудіо-дисків, створення завантажувальних дисків, пропалення образів — ці та інші завдання вимагають ретельного підбору відповідного програмного забезпечення.
Після розгляду безлічі коментарів, і вивчення різних програм, я відібрав для цього огляду чотири найкращі безкоштовні програми для роботи з дисками CD/DVD. Комбінація цих програм повинна задовольнити більшість потреб навіть найбільш вимогливих користувачів.
Не дивлячись на те, що вибір був важкий, я вважаю, що місце кращої безкоштовної програми для запису оптичних дисків, може зайняти ImgBurn. Ця програма є одним з найпотужніших рішень для запису дисків, бо жодне інше програмне забезпечення не наближається до його багатих можливостей і розширених налаштувань.
Деякі з характеристик ImgBurn:
- Підтримує всі сучасні оптичні диски від CD до Blu-Ray.
- Підтримує більш ніж 10 форматів образів дисків.
- Працює з перезаписуваними дисками.
- Створює образи з файлів і дисків.
- Створює аудіо CD з різних типів файлів.
- Записує відео-диски на DVD, Blu-Ray, і HD-DVD.
- Забезпечує можливість доступу до приводів для користувачів без адміністраторських повноважень.
- Можливість налаштування будь-якого аспекту процесу запису.
На жаль (як це часто буває), багаті можливості ImgBurn різко контрастують з досить погано організованим інтерфейсом програми, що може заплутати непідготовленого користувача, який хоче «просто записати диск». Хоча вікно привітання і забезпечує швидкий доступ до деяких з часто виконуваних завдань, інші популярні функції (наприклад, стирання перезаписуваних дисків) не так очевидні.
Звичайно, через деякий час вивчення, ImgBurn відкриє цікавому користувачеві всі свої секрети, але читачам не зацікавленим у програмах з розширеною функціональністю, я рекомендував би придивитися до інших описаних нижче рішень.
Другу програму я вважаю більш придатної для користувачів, які хочуть отримати повний набір функцій для запису дисків, але не хочуть розбиратися в розгалужених налаштуваннях.
У більшості випадків, я б не став радити читачам «обрізану» версію комерційної програми, як одну з кращих, але дуже вже BurnAware Free вражає. Він має найкращий, серед безкоштовних записуючих програм, інтерфейс, і всі його функції акуратно організовані в логічні, послідовні ланцюжки, що робить виконання будь-яких завдань простим і «безболісним». При цьому, попри свою простоту, BurnAware Free робить все, чого вам хотілося б від програми для запису дисків: записує CD, DVD і Blu-Ray; створює аудіо CD і відео DVD; записує образи ISO; стирає перезаписувані диски.
Або майже все… Спрощення процесу запису призвело до того, до чого і повинно було привести — до обмежень в налаштуванні додаткових опцій, а якщо точніше-то до їхньої майже повної відсутності. Також в BurnAware Free відпали деякі з можливостей, які можуть знадобитися більш досвідченим користувачам.
BurnAware не вміє:
- Копіювати диски або зберігати диски в образи.
- Створювати завантажувальні диски зі збірок файлів.
Також, я не зміг перевірити можливість запису двошарових дисків, тому що не мав нічого придатного для такого тесту. Замовчує про ці можливості і офіційний сайт програми.
BurnAware Free є моєю улюбленою програмою для запису дисків, і я використовую його в більшості випадків. Наполегливо рекомендую її для всіх користувачів, які не мають потреби в розширених можливостях, але хочуть мати простий засіб для швидкого запису.
На третьому місці, у нашому огляді знаходиться CDBurnerXP — чудовий додаток, що вміло поєднує функціональність з простотою. CDBurnerXP підтримує всі типи оптичних носіїв, включаючи Blu-Ray і HD-DVD. При цьому він має більшість основних функцій програми ImgBurn, і навіть деякі такі, яких у неї немає. Наприклад, це єдина безкоштовна програма (з тих що я знайшов) що має якусь підтримку LightScribe. Дизайнер етикеток дуже простий і не підходить для створення професійним ярликів, але для простих завдань досить гідний. Також CDBurnerXP містить повну підтримку операцій з командним рядком.
Хоча CDBurnerXP не такий наворочений, як ImgBurn, і не такий простий як BurnAware Free, він має респектабельний інтерфейс, що дозволяє виконати більшість завдань запису просто і швидко. Найбільшим же недоліком цієї програми (принаймні для деяких користувачів) є її залежність від .NET framework, що робить неможливим запуск CDBurnerXP на комп’ютерах-де цей компонент не встановлений.
У цілому CDBurnerXP можна рекомендувати тим користувачам, які мають потребу в великому виборі функцій і можливостей, але зберігають, при цьому, любов до простих інтерфейсів.
Я не зміг би написати об’єктивний огляд безкоштовних програм для запису дисків, якби не згадав InfraRecorder, який можна поставити четвертим у цьому списку. Ця програма являє собою досить цікавий проект, який був популярним протягом досить довгого часу. InfraRecorder має всі необхідні, для програм такого типу, можливості, і працює з усіма типами дисків CD/DVD в тому числі двошаровими.
Серед основних можливостей InfraRecorder можна згадати повну підтримку (як і в CDBurnerXP) командного рядка, створення і запис образів дисків, роботу з перезаписуваними дисками, створення аудіо-CD і відео-DVD. Інтерфейс програми чистий і простий, без безлічі сумнівних «додаткових можливостей», які в більшості випадків тільки заплутують непідготовленого користувача.
Але, незважаючи на таку «респектабельність» InfraRecorder має і ряд мінусів. По-перше він не підтримує запис на диски Blu-Ray і HD-DVD. Також він не має безлічі додаткових опцій, як наприклад у ImgBurn. Його інтерфейс не такий гарний як в BurnAware Free, і він не має ряду можливостей CDBurnerXP. Незважаючи на все це, InfraRecorder все-ще може зайняти гідне місце в колекції інших безкоштовних програм для роботи з оптичними дисками.
Кілька слів від перекладача:
Так само, як і автор цього огляду, який не зміг не внести в нього програму InfraRecorder, я не можу закінчити переклад без того, щоб не згадати про ще один чудовий пакеті для роботи з дисками. А саме про Ashampoo Burning Studio Free. Він вміє робити майже все, про що писалося в статті, має цілком дружній інтерфейс і займає мало місця. Єдиний мінус — необхідність реєстрації програми на сайті розробника.