Кращі безкоштовні програми для емуляції CD/DVD
Черговий переказ одного з оглядів безкоштовного програмного забезпечення з сайту Gizmo’s Freeware. На цей раз — про програми для емуляції дисків CD/DVD.
Вступ
Програмне забезпечення для емуляції дисків працює так, ніби на вашому комп’ютері встановлено кілька приводів CD/DVD. Такі програми дозволяють користувачеві (після монтування образу диску на віртуальний привод) запускати CD/DVD напряму з жорсткого диску. Це працює так само (або навіть краще), як і традиційний спосіб запуску дисків CD/DVD на «справжньому» (фізичному) приводі.
Залежно від програми-емулятора, на комп’ютері можна встановити п’ять-шість або навіть 10–20 віртуальних приводів, і все це не буде коштувати користувачу ані копійки, тоді як кількість фізичних приводів зазвичай обмежена одним-двома.
Більшість користувачів використовують програми для емуляції приводів CD/DVD для наступних цілей:
— Запуск образів CD/DVD з жорсткого диску без необхідності його запису на фізичний оптичний диск.
— Збільшення швидкості доступу до даних (швидкість жорсткого диску набагато більша ніж оптичного).
— Бекапу кількох файлів образів дисків на новий жорсткий диск, що набагато легше, ніж запис кількох нових CD/DVD.
— Запобігання появі подряпин або зношуванню дисків CD/DVD при їх частому використанні.
— Збереження копії оптичного диску на жорсткий диск комп’ютера, на випадок пошкодження, втрати, або викрадення.
— Вивільнення робочого простору за рахунок позбавлення від великої кількості фізичних дисків.
— Запуску образів диску з ноутбуку або нетбуку, що не мають вбудованих приводів CD/DVD, або з вимкненим (для збереження заряду акумуляторів) приводом.
— Надання доступу до диску для користувачів в мережі.
— Шифрування дисків для забезпечення безпеки.
Враховуючи більшість вищезазначених цілей, всі наведені нижче емулятори CD/DVD були розглянуті та оцінені згідно наступних параметрів:
— Кількості доступних віртуальних приводів.
— Підтримки ISO та інших форматів образів.
— Можливості створення образу диску з CD/DVD.
— Інтерфейсу користувача та додаткових функцій.
Огляд
Gizmo Drive — це чудовий продукт, що дозволяє змонтувати файл ISO (або образ диску в іншому форматі) на створений за допомогою цієї програми віртуальний привод. Після того, як образ буде змонтовано, він буде відображатися в Провіднику Windows як «справжній» диск CD/DVD, або жорсткий диск.
Gizmo Drive підтримує до 26 віртуальних приводів. Крім ISO він працює і з іншими образами, включно з VHD, IMG, BIN, CUE, NRG, CCD, MDS, MDF і GDRIVE.
На додаток до запуску образів дисків на віртуальних приводах, Gizmo Drive стане у пригоді при створенні образів ISO (як з диску так і з окремої папки), або для запису вмісту файлу ISO або папки на оптичний диск. Для виконання різних завдань в програмі передбачений спеціальний менеджер та майстер образів.
Користувацький інтерфейс Gizmo Drive інформативний та корисний. Додаткові функції програми включають створення образів GDRIVE для симуляції жорсткого диску з стисненням та шифруванням, створення віртуального жорсткого диску з підтримкою системної пам’яті для підвищення продуктивності в отриманні доступу до залежних від часу даних і т.д.
MagicDisc Virtual DVD/CD-ROM — ще один емулятор, розроблений для створення та управління віртуальними приводами CD/DVD. Від дозволяє запускати багато типів образів дисків без запису їх на CD або DVD. Також ця програма допоможе вам у створенні образів дисків та збереже їх у різних форматах (включаючи ISO, BIN/CUE, NRG і UIF).
MagicDisc Virtual DVD/CD-ROM має простий інтерфейс і підтримує до 15 віртуальних приводів одночасно. Серед інших підтримуваних цією програмою можливостей — стиснення різних форматів (ISO, NRG, CUE, MDS, CCD) в UIF, та відновлення UIF в ISO. Функція запису образів на диски CD/DVD цією програмою не підтримується.
Ще один легкий у використанні емулятор має назву Virtual CloneDrive. За його допомогою образ диску можна змонтувати на віртуальний привод буквально за два кліки мишкою. Так само, як і з вищезгаданими програмами, це досягається за допомогою допоміжних команд, що з’являються у контекстному меню Провідника Windows, і використовуються для монтування та демонтування образів.
В останніх версіях Virtual CloneDrive можна встановити (як і в MagicDisc Virtual DVD/CD-ROM) до 15 віртуальних приводів. До оригінальних корисних можливостей утиліти можна також віднести автоматичне монтування останнього образу та спеціальні іконки, якими позначаються віртуальні приводи (для відокремлення їх від фізичних).
В перелік форматів, що підтримуються Virtual CloneDrive входять ISO, CCD, IMG, UDF, BIN і т. д., але NRG, MDF/MDS і деякі інші не підтримуються. Це, а також відсутність можливості створення та запису образів дисків є мінусом цієї програми.
Інші програми
Крім вищезгаданих продуктів є ще цілий ряд безкоштовних програм, що виконують аналогічні функції. Нижче ви можете переглянути список деяких із них:
Alcohol 52% Free Edition — урізана версія комерційного продукту Alcohol 120%. Безкоштовна версія обмежена 6 віртуальними приводами, та встановлює пошукову панель в ваш браузер (можна відключити). Додаткові можливості — менеджер CD/DVD та майстер створення образів в форматах ISO, MDS, CCD і CUE.
DAEMON Tools Lite підтримує всього 4 віртуальних привода. Підтримувані формати включають ISO, ISZ, CCD, CDI, CUE, MDS, NRG, BWT, PDI, і т. д. Також DAEMON Tools Lite дозволяє створення образів в форматах ISO і MDS. Ця програма, як і попередня, встановлює додаткову панель пошуку в ваш браузер, та змінює основного пошукового провайдера.
Virtual CD-ROM Control Panel — безкоштовна утиліта від Microsoft, що працює в операційній системі Windows XP, та дозволяє вам додавати віртуальні приводи від A до Z, або видаляти їх. Підтримувані формати: ISO, UDF, CDFS, ROCK або JO. Мінуси — не дуже дружній інтерфейс та відсутність можливості створення образів.
WinCDEmu — програма з відкритими кодами, що дозволяє монтувати образи CD/DVD простим кліком на потрібний файл. Для демонтування образу потрібно лише двічі клікнути на нього знову, або «витягнути» відповідний привід використовуючи контекстне меню. Утиліта підтримує формати ISO, CUE, NRG, MDS/MDF, CCD, IMG і працює в операційних системах від WinXP до Win7. Мінуси — відсутність деінсталятора, та неможливість створення образів.