«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

150 безкоштовних програм від Microsoft (частина третя)

19-02-2009, 20:35 | Автор: lio
Теги: софт

У третій (перша, друга) частині переліку безкоштовних програм від компанії Microsoft увійшли утиліти для забезпечення підтримки користувачів при пошуку і вирішенні проблем з їх комп'ютерами.

Bootvis — невелика утиліта від Microsoft, що дозволяє вимірювати час завантаження системи, і за результатами моніторингу проводити оптимізацію файлів, що завантажуются. Розрахована на виробників ПК, але може використовуватися і звичайними користувачами.

Change Analysis Diagnostic — засіб діагностики змін. Визначає події, що відбулися в оперативній системі Windows. Може бути корисним для виявлення небажаних змін.

COMDisable — інструмент, що використовується для перегляду доступних портів COM. Також з його допомогою можна вимкнути або ввімкнути порти COM без ручної правки реєстру.

DebugView — за допомогою цієї програми можна спостерігати повідомлення всіх запущених на вашому комп'ютері програм, або програм в локальній мережі (доступ по TCP / IP).

Desktop Heap Monitor — утиліта для перевірки поточного стану зазначеної області пам'яті, яка не впливає на працездатність системи. Може бути корисною при помилках типу «Out Of Memory».

DiskMon — програма для моніторингу звернень до жорсткого диску. Блимає в системному треї при зверненні до жорстких дисків, встановлених на вашому ПК. Крім того, ведеться докладний лог-файл звернень до жорсткого диску комп'ютера.

Fiddler — проксі, що працює з трафіком між вашим комп'ютером і віддаленим сервером, і дозволяє інспектувати і змінювати його. Можливості Fiddler можна розширювати за допомогою скриптів на мові JScript.NET.

Guided Help — невелика програма, яка (в залежності від проблеми) може крок за кроком провести користувача крізь різні етапи діагностики несправності, що виникла на вашому комп'ютері.

Kernel Memory Space Analyzer — програма за допомогою якої можна провести експертну оцінку файлів аварійного завершення роботи системи.

MDAC Component Checker — безкоштовна утиліта що перевіряє і діагностує версії встановлених файлів Microsoft Data Access Components і повідомляє про помилки.

Windows Memory Diagnostic — програма для тестування оперативної пам'яті комп'ютера (RAM) на можливі помилки в її роботі. Після установки програми на дискету або CD необхідно перезапустити комп'ютер, після чого почнеться тестування RAM, що складається з декількох окремих тестів.

Network Diagnostics для Windows XP аналізує інформацію про з'єднання вашого комп'ютера з Інтернетом. Network Diagnostics дозволяє дізнатися поточний статус мережевих служб, отримати відомості про комп'ютер, інформацію про операційну систему, а також перевірити статус модемів та мережевих адаптерів.

Portmon — відслідковує активність послідовних і паралельних портів вашого комп'ютера і показує що там відбувається. Просунутий фільтр і розширені можливості пошуку, роблять цю програму корисним інструментом для пошуку проблем системи і програм сторонніх розробників.

PortQry Command Line Port Scanner — утиліта для командного рядка, за допомогою якої можна отримати дані про статус портів TCP і UDP на вашому комп'ютері.

Port Reporter — утиліта для роботи під операційними системами Windows 2000/XP/2003 (запускається як сервіс), що реєструє інформацію про те, коли і які користувачі, програми та сервіси використовували TCP або UDP порти, і які дані по ним передавалися.

Port Reporter Parser Tool — інструмент для читання логів програми Port Reporter (вище).

Process Explorer — інформаційна утиліта для Windows, що допомагає відстежити роботу процесів запущених в системі, показати їх залежності та компоненти. Process Explorer може бути корисним при вирішення проблем з версіями бібліотек DLL і витоками дескрипторів.

Process Monitor — безкоштовна утиліта для моніторингу файлової системи, системного реєстру і процесів в оперативній пам'яті. В Microsoft Process Monitor об'єднуються можливості трьох програм Filemon (моніторинг файлової системи), Regmon (моніторинг реєстру) і Process Explorer (моніторинг процесів), а також великий ряд поліпшень, включаючи розширену та безпечну фільтрацію.

Product Support's Reporting Tools і Premier Services Reporting Utility полегшують збір важливої системної інформації, що використовується для усунення помилок.

Sysinternals Troubleshooting Utilities — архів з масою корисних утиліт для діагностики і налагодження системи, що розширюють ваші можливості і підвищують зручність роботи з комп'ютером (у першу чергу це стосується адміністрування).

User Mode Process Dumper — утиліта знімає образ будь-якого запущеного Win32-процесу (включаючи системні csrss.exe, winlogon.exe, services.exe та ін), без необхідності завершувати цей процес. Створений Dump-файл в подальшому може бути вивчений та проаналізований.

User Profile Deletion Utility — програма для видалення всіх даних, що зберігаються у профілі користувача, включаючи налаштування робочого столу, фаворитів, даних програм, що містяться в папці Application Data і вмісту папки «Мої документи».

User Profile Hive Cleanup — утиліта, що значно зменшує час завершення роботи Windows при виході. Служба UPHClean контролює комп'ютер в процесі вивантаження профілю користувача і закриває відкриті ресурси. Завдяки цьому комп'ютер може вивантажити, а потім узгодити профілі користувачів.
Video Decoder Checkup Utility — допомагає визначити, чи встановлено декодер MPEG-2 (також відомий як декодер DVD) на вашому комп'ютері з системою Windows XP і чи дійсно цей декодер сумісний з Windows Media Player 10 і Windows XP Media Center Edition.

Windows Installer CleanUp Utility — ця програма дозволяє вилучати параметри налаштування інсталятора Windows для встановлених програм. Це може знадобитися при виникненні проблем під час встановлення програми.

Windows Support Tools — за допомогою цих інструментів можна змінювати параметри налаштування, «чистити» комп'ютер, діагностувати проблеми, збирати системну інформацію та вирішувати безліч інших завдань. Для досвідчених користувачів.

 (голосів: 3)


Коментарі (5):
lvccgd
24 лютого 2009 13:57
залишилось тільки заплатити за Windows...
чур мене з цього сайту
Softbloger
24 лютого 2009 17:30
Цитата: lvccgd

залишилось тільки заплатити за Windows...
чур мене з цього сайту

Чому це? smile Переважна більшість цих програм не вимагають ліцензійної Вінди.
Lipton
27 січня 2011 07:00
А та НЕпереважна меншість засікає хто використовує неліцензіонку?
Softbloger
27 січня 2011 15:31
Lipton,
Засікать то може і засікає, але нічого страшного не зробить.
Batik
28 вересня 2011 21:52
ЧОМУ ВСЕ ПО English

ivccgh ви кажете що це не безкоштовно?
Реклама
Популярне
Друзі