«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Швидкий пошук для Windows

1-07-2009, 02:57 | Автор: lio
Теги: софт, система

За весь час знайомства з комп’ютерами, я скористався послугами стандартного пошуку Windows всього кілька разів. Можливо вся справа у тому, що я ще пам’ятаю де в мене що лежить :). Але швидше за все причина у зручності (точніше — її відсутність) і повільність цього пошуку. Цілком можливо, що утиліта яка розглядається в цій нотатці допоможе це виправити.

Everything

Everything — безкоштовна програма для пошуку файлів і тек за їх назвою. На відміну від стандартного пошуку Windows, Everything відразу ж після відкриття вікна програми, показує всі наявні на комп'ютері файли та теки. По мірі введення ключових слів по яким здійснюється пошук, всі елементи, які не підпадають під його результати відсіюються.

Ось в принципі і весь функціонал. А для того, щоб познайомитися з деякими нюансами цієї програми, я переклав кілька пунктів з «Запитань та відповідей» розміщених на офіційному сайті Everything.

Як встановити мовний пакет?

За замовчуванням інтерфейс Everything доступний лише англійською мовою. Для того, щоб це змінити, потрібно встановити мовний пакет. Після завантаження архіву потрібно розпакувати його в каталог встановлення Everything (як правило C:\Program Files\Everything) та перезапустити програму. Потім зайти в меню «Tools» і натиснути на «Options». У першій вкладці («General») натисніть на випадаючий список «Language» та оберіть потрібну мову. Після перезапуску мова Everything зміниться на бажану.

Як довго відбувається індексування файлів після запуску програми?

Так-як Everything використовує для пошуку лише імена файлів і тек, то генерація їх переліку займає, всього декілька секунд. В чистій (щойно встановленій) операційній системі Windows XP SP2 (близько 20 000 файлів) індексування займає близько 1 сек. А от на комп'ютері, що містить 1 000 000 файлів таке індексування триватиме близько хвилини.

Яке у Everything споживання системних ресурсів?

В чистій (щойно встановленій) операційній системі Windows XP SP2 (близько 20 000 файлів) утиліта використовувала 3-5 MB оперативної пам'яті і менше 1 MB постійної. На комп'ютері ж, що містить 1 000 000 файлів, буде використовуватися 45 MB оперативки і 5 MB на жорсткому диску.

Чи ведеться моніторинг змін в файловій системі?

Так, такий моніторинг проводиться. Вікно програми завжди відображає поточний стан файлової системи. Після закриття та наступного запуску програми, проводиться оновлення бази даних програми.

Які системні вимоги для Everything?

Everything працює в Windows 2000, XP, 2003 і Vista. Everything знаходить файли та теки лише в файлових системах NTFS. Для повного доступу до всіх рівнів вкладених тек Everything вимагає привілеїв адміністратора.

Як перетворити файлову систему в NTFS?

Читайте тут.

Як дозволити в UAC автозапуск програми Everything?

Спочатку вимкніть автозапуск в налаштуваннях Everything. Потім зробіть все, що написано тут.

Чи індексує Everything підключені мережеві диски?

Ні, Everything індексує лише локальні або знімні пристрої. Для пошуку на комп'ютерах об'єднаних в мережу, потрібно щоб програма була встановлена на обох. Один з цих комп'ютерів повинен запустити сервер ETP. Інший комп'ютер повинен буде приєднатися до цього сервера ETP. Для того, щоб запустити сервер ETP зайдіть в меню «Tools» і клацніть на «Start ETP server». Для під'єднання до серверу ETP зайдіть в меню «Tools» і клацніть на «Connect to ETP Server ...», введіть необхідні дані та натисніть OK.

Як використовувати логічні операції?

AND є логічною операцією за замовчуванням. Наприклад, для пошуку «foo» і «bar» потрібно ввести: foo bar. Для пошуку елементів у назві яких зустрічається одне з пошукових слів використовується символ «|». Наприклад, для пошуку файлу з розширенням «.jpg» або «.bmp»: .jpg | .bmp. Для виключення чогось з результатів пошуку використовується символ «!». Наприклад, для пошуку елемента з «abc» але без «123»: abc !123.

Повинен зауважити, що логічними операціями можливості пошуку в Everything не вичерпуються. Для справжніх маніяків пошуку рекомендую зазирнути сюди.

Завантажити Everything (333.79 KB).
Завантажиит мовний пакет Everything (122 KB).
Домашня сторінка Everything.

 (голосів: 1)


Коментарі (1):
yAnTar
5 серпня 2009 19:16
Юзаю для пошуку іншу прогу - agent ransack - досить непогана.
Реклама
Популярне
Друзі