«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Краща безкоштовна програма для створення PDF

2-03-2009, 19:38 | Автор: lio
Теги: PDF, софт, Best Free

PDFВсі безкоштовні програми, що входять в цей огляд, працюють шляхом «встановлення» в систему PDF-прінтера. Роздруківка на ньому текстового, графічного або будь-якого іншого з підтримуваних типів файлів і приводить до створення документа в форматі PDF. Розрізняються ці програми тільки за кількістю та якістю підтримуваних функцій.

Створення документів PDF згаданим вище чином накладає деякі обмеження на тип отримуваного файлу. Адже для того, щоб роздрукувати якийсь файл, його потрібно відкрити, тобто мати програму, що розпізнає його формат.

Тому, якщо хтось надішле вам файл у форматі, для відкриття якого потрібно програма відсутня у вашій системі, ви не зможете його конвертувати в PDF. Двох онлайн-конвертерів це звичайно не стосується. У їхньому випадку, кількість форматів, що розпізнаються обмежено лише параметрами самих сервісів.

Огляд програм

Після відсівання платних, адварних (тобто з рекламою) і відверто недолугих версій, у списку залишилися лише шість програм: Bullzip PDF Writer, CutePDF, doPDF, PDFCreator, PrimoPDF, і TinyPDF. Яка ж з них краща за всіх? Це дуже залежить від ваших потреб.

В даний момент, на першому місці серед моїх уподобань знаходиться Bullzip PDF Printer. Ця програма працює бездоганно і має всі потрібні мені функції. Єдиний мінус — у створених Bullzip PDF файлах може не працювати пошук. Наприклад, якщо PDF «роздруковується» з текстового редактора то в ньому пошук працює, а при створенні з Excel — не дуже. Інші розглянуті нижче програми такої проблеми не мають.

Основні можливості Bullzip PDF Printer:

- Можливість створення запаролених файлів із захистом. Серед розглянутих програм лише PrimoPDF і PDFCreator також вміють це робити.
- Можливість використовувати 40 або 128-бітне шифрування файлів. Тільки PDFCreator також вміє це робити.
- Можливість накладення водяних знаків. Тільки PDF Creator має подібні (але більш обмежені) можливості.
- Можливість приєднувати файли. PrimoPDF і PDFCreator також вміють це робити.
- Можливість вибору різних рівнів якості документу PDF. Всі розглянуті тут програми (крім CutePDF і TinyPDF) вміють це робити.
- Можливість додавати і редагувати метадані. PrimoPDF і PDFCreator також вміють це робити.

PDFCreator все ще залишається на другій сходинці моїх уподобань і має майже всі плюси Bullzip PDF Printer за винятком наявності версії для 64-бітної системи. Також, як вже згадувалося вище, він має більш обмежені інструменти для накладення водяних знаків. Але самий неприємний мінус — часті помилки при конвертації веб-сторінок.

Однак є у PDFCreator і свої оригінальні переваги. Його можна встановити і як окрему програму, і як серверний додаток. Це надає можливість використання однієї програми великою кількістю користувачів локальної мережі, що робить PDFCreator найкращим вибором для бізнесу (якщо в цьому випадку не потрібні можливості Bullzip).

CutePDF Writer і TinyPDF можна віднести до найбільш простих засобів для конвертації в файл PDF. Вони обидві надають лише базові функції і створюють документи без паролів, шифрування, метаданих і безлічі інших бажаних опцій. З іншого боку, обидві ці програми мають найменший розмір інсталятора.

Ще одна «мінімалістична» програма doPDF схожа на дві попередні, але на відміну від них має можливість вибору різних рівнів якості PDF. Тому, я не бачу причин не рекомендувати її як більш привабливу, у порівнянні з CutePDF Writer і TinyPDF, особливо якщо ви часто конвертуєте в PDF графічні документи.

Користувачі всіх вищезазначених програм часто розмірковують над питанням — яка з них створює PDF найменшого розміру? Можу повідомити результати моїх тестів — в результаті конвертації великого текстового файлу без графіки, програми doPDF і tinyPDF створили файл розміром 1.4 MB, CutePDF і PDFCreator — 1.8 MB, Bullzip — 1.9 MB. При цьому, документи створені за допомогою CutePDF, PDFCreator і Bullzip мали роздільну здатність 600 dpi, а doPDF і tinyPDF, які не мають можливості зміни вихідних параметрів — 300dpi.

Як бачите, різниця між розмірами файлів недостатня для того, щоб зробити якісь висновки. Тому потрібен додатковий тест. Наприклад, конвертація великого файлу з численними зображеннями. В результаті такого тесту TinyPDF і CutePDF створили файл розміром 3.5 MB (при роздільній здатності 300dpi), PrimoPDF і Bullzip — 7.8 MB (600dpi) і doPDF — 13.3 MB (600dpi). PDFCreator не зміг коректно обробити сторінку і видав повідомлення про помилку.

Онлайн-конвертори

У тих випадках, коли інструменти для конвертації файлів PDF потрібні не часто, або на комп'ютері на якому ви працюєте заборонена інсталяція програм, або ви не маєте програми для відкриття вихідного файлу, можна порекомендувати спеціальні онлайн-сервіси. Звичайно, у цьому разі можна забути про багато додаткових опцій (встановлення пароля, шифрування і т.д.).

Незважаючи на те, що PrimoPDF не входить до переліку рекомендованих програм, в цьому огляді присутній його онлайн-версія. Для створення документа необхідно завантажити початковий файл на сайт сервісу. Готовий документ у форматі PDF приходить на Email користувача.

Другий з розглянутих сьогодні онлайн-сервісів є продуктом відомої компанії HP і орієнтований на друк з мобільних пристроїв. Якщо під час перевірки своєї пошти з мобільного, ви виявили вкладення яке не можна переглянути, можете відправити його на сервіс CloudPrint і отримати SMS з оригінальним ID. Згодом (після доступу до комп'ютера з підключенням до Інтернет) можна зайти на цей сервіс і роздрукувати готовий документ. Також подібним чином можливо конвертувати і роздрукувати зображення зняті на фотокамеру мобільного телефону.

CloudPrint може бути корисним для тих, хто багато подорожує, або знаходиться в постійних роз'їздах між офісами. Я ж особисто для себе користі від такого сервісу не бачу, тим більше, що при його використанні відсутня можливість завантаження готового файлу на комп'ютер.

Додаткові програми

Якщо ви вже вибрали програму по своєму смаку, але вона не має деяких потрібних опцій, то вам можливо сподобаються програми, що надають додаткові функції. Ось деякі з них:

PDF-XChange Viewer є одним з найшвидших переглядачів файлів PDF і крім того дозволяє додавати до цих файлів нотатки. Змінений таким чином файл можна зберегти або роздрукувати (як з нотатками так і без них).

PDFTK Builder дозволяє поставити пароль на файл PDF і обмежити його використання іншими методами (шляхом заборони друку, додавання заміток і копіювання). Але шифрування файлів він не підтримує.

І нарешті JPDF Tweak, на додаток до друку та копіювання документів PDF, може накласти на них водяні знаки, встановити пароль і зашифрувати.

Про сумне

Незважаючи на багатий вибір безкоштовних продуктів для створення PDF, всі вони мають один великий недолік — відсутність можливості видалення або зміни черговості сторінок документа. Якщо це вам дійсно необхідно, то все ж доведеться придбати одну з платних програм.

По матеріалам сайту TechSupportAlert.com.

 (голосів: 0)


Коментарі (1):
андрій
25 травня 2012 14:45
winked
Реклама
Популярне
Друзі