«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Краща безкоштовна програма для бекапу даних

23-12-2007, 15:20 | Автор: lio
Теги: бекап, софт, Best Free

Пошук доброї програми для створення резервних копій даних може подіяти гнітюче на будь-якого любителя безкоштовних програм :) Дійсно - знайти гідну альтернативу комерційним продуктам для бекапа дуже важко. Більшість безкоштовних програм мають яскраво виражені недоліки, одним з найбільш помітних з яких є відсутність підтримки запису бекапа на диски CD/DVD. Окрім цього, не дуже дружній інтерфейс і складність інструкцій по створенню резервних копій для деяких freeware-програм не дозволяє рекомендувати їх широкому загалу користувачів. 

Проглянувши 14 безкоштовних програм я знайшов лише одну - WinBackup 1.86, яку і щасливий презентувати вашій увазі. Це стара версія платної програми. Колись розробники цієї програми вирішили, що зробивши безкоштовною одну з попередніх версій WinBackup вони привернуть увагу користувачів до нової (комерційної) версії продукту.

Не знаю, чи виправдалися їх припущення, але через деякий час посилання на безкоштовні версії WinBackup 1.86 почали дохнути як мухи. Чи постарався тут розробник, або подіяла якась інша причина сказати не беруся. З великими складностями (і частим вживанням не нормативної лексики) я таки знайшов одне робоче посилання тут. А потім (про всяк випадок) залив копії WinBackup 1.86 сюди та сюди. Думаю що на деякий час це поправить ситуацію :)

Програма дійсно непогана (треба буде найближчим часом розглянути її ближче). А поки - поверхневий огляд:

WinBackup 1.86 - безкоштовна програма для створення резервних копій від компанії Uniblue Systems.

Деякі з можливостей WinBackup 1.86:

- Помічник (Wizard), що показує черговість процесів при створенні і відновленні резервних копій. Помічника можна викликати у будь-який момент роботи з програмою.
- Ручний вибір файлів, що найчастіше піддаються бекапу (пошта, адресна книга, закладки і інше...) і гнучка система додавання специфічних даних до цих стандартних файлів.
- Резервне копіювання будь-яких жорстких дисків, що розпізнаються Windows (зокрема мережевих).
- Запис резервної копії даних на CD/DVD без використання продукції третьої сторони.
- Архівація і кодування даних бекапа.
- Робота по розпорядку - WinBackup 1.86 може робити автоматичний бекап.

Звичайно є і недоліки. Перший - файл бекапа створюється у форматі, зрозумілому лише самій програмі WinBackup. Тому тільки цю програму і прийдеться використовувати для відновлення резервних копій. Другий недолік - деякі користувачі відзначають те, що WinBackup 1.86 має проблеми зі створенням резервних копій глибоко вкладених файлів і тек. Іноді програма може навіть зависнути. І третя проблема - відсутність української (російської) мови. Хоча інтерфейс WinBackup простий і зрозумілий, для деяких користувачів це може стати серйозною проблемою.

А так, хоч WinBackup 1.86 і не дотягує до можливостей платних програм для створення резервних копій, функцій цього продукту (для звичайного користувача) цілком достатньо.

Ще одна програма для створення бекапа файлів - Cobian Backup. Це досить стабільний в роботі і надійний продукт, але він не має тих можливостей, що надає розглянутий вище WinBackup. Так наприклад, Cobian Backup не має функції відновлення бекапа. Не дивлячись на це, програму використовують безліч приватних осіб і навіть організацій і нарадуватися не можуть :)

Серед плюсів Cobian Backup можна відзначити те що він має російський інтерфейс. Русифікатор можна викачати тут.

Для простого бекапа файлів можна також використовувати FileHampster. Ця програма створює і зберігає в автоматичному режимі копії файлів над якими ви працюєте. При цьому є можливість додавати до кожної з копій файлу коротку анотацію.

Сподіваюся також, що читачі МСБ не забули про недавно розглянуту на цьому сайті програму MozBackup, що дозволяє створювати резервні копії листів, закладок, профілів і інших даних програм родини Mozilla. Вона буде зовсім не зайвою серед вищезазначених програм.

 (голосів: 0)


Коментарі (0):
Реклама
Популярне
Друзі