«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Фабрика Форматів

5-11-2008, 22:42 | Автор: lio
Теги: конвертація, аудіо, відео, софт

FormatFactory

Незважаючи на те, що в свій час на сторінкахблогу вже розглядалася одна добра програма для конвертації файлів мультимедіа, "широка громадськість" не зменшує свого зацікавлення до програмного забезпечення такого роду. Тому я вирішив присвятити цю (і наступну за нею) замітку двом досить новим програмам для "перетворення" аудіо, відео та зображень з одного формату в іншій.

І першою з цих програм буде конвертер FormatFactory. Ця програма не тільки дозволяє конвертувати файли з одного формату в інший:

- Будь-яке відео в MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF.
- Будь-яке аудіо в MP3, WMA, MMF, AMR, OGG, M4A, WAV.
- Будь-яке зображення в JPG, BMP, PNG, TIF, ICO.
- Конвертує DVD в відеофайл, конвертує CD в аудіофайл.
- Конвертує файли MP4 в формат iPod/iPhone/PSP/BlackBerry.

... але й виконувати ряд додаткових завдань:

- Ремонтувати пошкоджені аудіо- та відеофайли.
- Зменшувати розмір файлів мультимедіа.
- Виконувати базові функції для роботи з зображеннями: масштабування, обертання, присвоєння тегів.

Крім того, як і будь-яка інша поважаюча себе програма для конвертування файлів, FormatFactory дозволяє змінювати і налаштовувати більшість параметрів по яких буде відбуватися конвертування: бітрейд, кількість фреймів на секунду, кодеки, субтитри і т.д. Зазначу - ці параметри не злякають невтаємничених в деталі користувачів, так як викликаються лише за допомогою відповідного пункту контекстного меню.

Вікно FormatFactory

Ну от - після того, як ми більш-менш розглянули можливості "Фабрики Форматів", може спробуємо з її допомогою щось відконвертувати? Для прикладу я вирішив взяти дещо специфічне завдання - конвертацію файлів з диска DVD в відеофайли.

Іноді, після перегляду фільмів на DVD (особливо з серії "10 в 1" :) вам можуть сподобатись лише деякі з них. І інколи вони можуть так сподобатися, що у вас виникне бажання зберегти їх (незважаючи на якість) на жорсткому диску комп'ютера або якогось там сховища. За допомогою FormatFactory це робиться дуже просто:

1. Вставте диск у привід DVD комп'ютера.

2. Запустіть попередньо завантажену і встановлену програму FormatFactory. Натисніть на вкладку "ROM Пристрій \DVD\CD\ISO" а потім на іконку "DVD у Відео":

DVD ч

3. Після того як програма знайде диск та ознайомиться більш-менш з його змістом з'явитися вікно з налаштуваннями конвертації:

Вікно з налаштуваннями конвертації

У цьому вікні можна вибрати джерело з якого буде братися відеофайл (область 1), вказати програмі які саме файли потрібно конвертувати (область 2), налаштувати формат (область 3) та параметри (область 4) кінцевого файлу. Рекомендую спочатку оглянути вміст DVD (папка "VIDEO_TS" на диску) і дізнатись, які саме заголовки містять потрібні фільми.

4. По завершенню інсталяції, натисніть на кнопку "Конвертувати". Всупереч очікуванням ця кнопка не призведе до запуску конвертування, а тільки поверне нас в головне вікно програми. Тут можна додати інші файли, а також змінити (якщо знадобиться) налаштування вже присутніх у списку.

Щоб додати інші компоненти для завантаження (не з DVD) рекомендую просто перетягнути їх по одному в вікно програми. Рекомендую це тому, що іншого шляху фактично немає - в інтерфейсі програми відсутня кнопка "Додати", або щось подібне. Відразу після того, як ви "кинете" файл у вікно FormatFactory, з'явиться список з усіма можливими форматами в який можна перекодувати вихідний файл:

Перелік всих можливих форматів

5. По завершенні формування списку файлів можна приступити до самого процесу. Для цього натисніть на кнопку "Старт":

Кнопка Старт

Конвертування навіть одного фільму з DVD займає досить багато часу, тому, якщо ви кудись поспішайте, можете скористатися функцією "Вимкнути ПК після виконання " що в "Опціях" програми. Готовий файл буде збережено в "Кінцевій папці" доступ до якої здійснюється за допомогою однойменної кнопки.

Завантажити FormatFactory (17.6 MB)
Домашня сторінка FormatFactory

 (голосів: 1)


Коментарі (4):
Олександр
11 лютого 2009 23:49
Лінк «Домашня сторінка FormatFactory» вказує на картинку, а не на домашню сторінку
Softbloger
12 лютого 2009 00:03
Олександр - дякую, виправив.
acd
6 травня 2010 12:28
Битий лінк. Тре поправити! fellow
Softbloger
6 травня 2010 12:43
acd,
Поправив :)
Реклама
Популярне
Друзі