«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Українізація Windows Vista

29-10-2008, 04:52 | Автор: lio
Теги: система

Vistalizator

Десь-так рік (або навіть більше) тому, була на моєму російськомовному блозі невелика розмова про локалізацію Windows Vista. Інтерес вона (зважаючи на кількість коментарів) викликала чималий, але і питань породила багато. І головним з цих питань є одне - як все-таки локалізувати, а точніше кажучи (зважаючи на мову цього сайту) українізувати, ті редакції Вісти, що не є Ultimate и Enterprise, а навпаки - гордо несуть ім'я Starter, Home Basic, Home Premium і навіть Business. Адже відомо - Microsoft не надто прихильний до користувачів цих версій, в плані надання їм прав на зміну мови.

Не буду приховувати - з нагоди придбання нового ноутбука з попередньо-інстальованою (і дуже ліцензійною) Windows Vista Home Premium на португальській мові, я особисто зацікавився цим питанням. Інтерес цей з кожним днем наростав, але рішення (простого й зрозумілого рішення) до останнього часу я не знаходив.

А кілька тижнів тому щось змінилося. Спочатку на закордонних форумах, потім в якомусь лівому, потертому та уривчастому нотатку з одного з "наших" блогів, а потім все частіше і частіше я став зустрічати цю назву - Vistalizator. Відгуки про його роботу вирізняються стійкою різноманітністю, але серед них є і досить багато позитивних, що звичайно не могло не привернути моєї уваги.

Vistalizator - інструмент що дозволяє змінити мову інтерфейсу в редакціях Windows Vista відмінних від Ultimate і Enterprise, тобто в Starter, Home Basic, Home Premium і Business. Змінити мову операційної системи з його допомогою просто і швидко - після завантаження всіх необхідних файлів установка української (або будь-якої іншої з доступних) мови займе не більше п'яти хвилин.

Думаю, що найбільш точно і влучно розповість про Vistalizator простий список його можливостей і характеристик з сайту програми:

- Vistalizator використовує офіційні мовні пакети Microsoft Vista.
- Ви можете встановити всі 35 мовні файли і змінювати мову так часто як захочете.
- Vistalizator працює як у 32-бітній так і в 64-бітній Вісті.
- Сумісний з Vista Service Pack 1.
- Сумісний з User Account Control (UAC).
- Vista Speech Recognition (Система розпізнавання голосу) працює з усіма мовами, що підтримуються: китайською, англійською, французькою, німецькою, японською та іспанською.

- Безпечне використання. Під час встановлення жоден з файлів системи не змінюється і не перезаписується.

Як на мене, найбільш цінною з усіх перерахованих вище властивостей програми є саме "безпечне використання". Адже немає нічого гіршого, ніж коли після встановлення тієї чи іншої програми, система починає працювати не так, як повинна. Vistalizator гарантує, що цього не станеться. Якщо й трапиться щось непередбачене, користувач завжди зможе повернути системі її "рідну" мову.

До речі - про непередбачене (а точніше - про досить відомі проблеми Vistalizator-а). Вважаю що буде правильно повідомити про них в першу чергу. Ось, що пишуть на домашній сторінці програми:

Іноді після установки Вісталізатора перестає працювати система оновлень Windows Update. Якщо це сталося і на вашому комп'ютері, то буде корисно час від часу проводити таку операцію:

1. Запустіть Vistalizator і поверніть системі її початковий мову.

2. Запустіть систему оновлень, скачайте всі необхідні оновлення і перезавантажте систему.
3. Знову встановіть потрібну мову.

Як правило Microsoft випускає пакети оновлень раз на місяць, тому вищенаведені операції, не заберуть у вас занадто багато часу.

Інша відома проблема - некоректна робота системи з Вісталізатором при встановленому Windows Search 4.0. Новий пошук встановлений разом з Vista SP1 може викликати ряд проблем, серед яких найбільш показовим є збій при спробі перегляду "Персоналізації" робочого столу.

Тут можна порадити лише одне - деінсталляція Windows Search 4.0 (Панель керування -> Програми -> Перегляд інстальованих оновлень ):

Видалення Windows Search 4.0

Після видалення Windows Search 4.0 і перезавантаження комп'ютера проблема повинна щезнути.

Якщо після прочитання вищевказаних траблів у вас не відпало бажання українізувати Вісту - читаємо далі.

Інструкція по встановленню української мови на Windows Vista Home Premium (Starter, Home Basic, Business):

1. Творці Vistalizator-а дуже рекомендують перед його встановленням оновити свою систему до SP1. Якщо у вас перший сервіс пак ще не встановлено, його можна завантажити тут. Приготуйтеся - завантаження самого файлу та його інсталяція займають досить тривалий час.

2. Скачайте Vistalizator і розпакуйте його в будь-яку теку (наприклад C:\Program Files\Vistalizator).

3. Потім скачайте мовний файл. Посилання на різні мови для 32-бітної і 64-бітної систем наведені на сторінках сайта Vistalizator.

4. Після завантаження мовного файлу запустіть файл Vistalizator.exe з теки, куди ви його розпакували. Натисніть кнопку "Add language":

Вікно Vistalizator

Після досить тривалої паузи (під час якої з'являється напис на англійській мові, що пропонує нам зачекати) стає активною кнопка "Install". Якщо вже таке сталося :) спробуємо нею скористатися:

Вікно Vistalizator

Установка мовного пакету триває досить тривалий час, тому можна сходити до холодильника і випити, в передчутті споглядання "правильної вінди", одну-дві пляшечки пива ... або чого іншого, за смаком.

Показник установки має кілька разів пройти свій шлях, після чого з'явиться віконце з питанням:

Інсталяція мовного пакету

Якщо ви хочете ось прямо зараз зробити Вісту українською, то натисніть "Yes". Якщо ж це з якихось причин поки що небажано, натисніть іншу кнопку:

Вікно попередження

Припустимо, що ви все-таки натиснули "Yes". З'явитися ще одне вікно - на цей раз воно попереджає про те, що після закриття програми відбудеться перезавантаження системи:

Вікно попередження

Подальші дії прості - закриваємо це вікно і головне вікно Vistalizator-а і перезавантажуємось.

Все. Vista українська.

 (голосів: 1)


Коментарі (7):
Oleksa
29 жовтня 2008 12:09
Таке питаннячко - де можна знайти інформацію про ситуацію в українському Інтернеті з каталогами програм типу http://catalog.online.ua/hi_tech/programs/archives/.
Скільки, які види, популярність і т.д. Може підкажете?
Softbloger
29 жовтня 2008 13:53
Oleksa - не думаю, що хтось робив такі дослідження. В інтернеті можна віднайти невеликі переліки, не більше.
Yurko111
17 травня 2009 18:36
Поставив на російську Стартер ... другий день - політ нормальний !
Українець
25 вересня 2009 21:39
клас дякую крута прога все вийшло wink wink wink wink wink wink
Dan
25 листопада 2009 15:56
А таке питання: в панелі управління не всі задачі відкриваються. Наприклад "Система"
Softbloger
25 листопада 2009 19:57
Цитата: Dan
А таке питання: в панелі управління не всі задачі відкриваються. Наприклад "Система"

Спробуйте деінсталювати Windows Search 4.0 як написано в статті. Повинно допомогти.
вася
14 серпня 2013 12:41
нормальна програма працює ідеально раджу всім не пожалієте
Реклама
Популярне
Друзі