«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Розмір теки для Windows

28-04-2009, 16:48 | Автор: lio
Теги: софт, система

Як відомо, у Провіднику Windows, при перегляді вмісту окремих директорій у вигляді таблиці, не показуються розміри папок. А це часто буває необхідно, особливо коли приходить час звільнити місце на диску. Звичайно ж, завжди можна скористатися «Властивостями» теки, але навряд чи це «наш метод», особливо якщо тек багато а часу обмаль.

Folder Size for Windows

Чесно кажучи я не дуже задумувався про цю проблему, поки не отримав листа від одного з читачів, з питанням про шляхи вирішення вищезгаданої... дивини. У результаті пошуку було знайдено кілька утиліт для відображення розмірів усіх (або майже усіх) елементів Провідника. Після відсівання платних рішень, залишилася (на жаль) лише одна програма.

Folder Size for Windows додає в Провіднику Windows нову колонку, в якій відображається не тільки розмір файлів (як при звичайному перегляді), але й розмір тек. Крім цього, можуть бути додані і інші колонки — кількість вкладених тек і файлів, а також загальна кількість елементів, що знаходяться у кожній з тек.

Основні характеристики Folder Size for Windows:

- Для перегляду розміру тек не потрібно запускати іншу програму. Folder Size for Windows інтегрований у Провідник і відображається завжди при перегляді вмісту тієї чи іншої директорії (навіть у діалогових вікнах відкриття і збереження файлів).
- Нема фази сканування. Розміри тек відображаються відразу після того, як відповідна колонка була додана. Розмір дуже великих тек обчислюється у фоновому режимі.
- Folder Size for Windows не навантажує систему. Якщо утиліта виявляє, що диск зайнятий іншим процесом, сканування тек призупиняється до завершення цього процесу.
- Утиліта самостійно визначає мову операційної системи і відображає елементи інтерфейсу на цій мові. На жаль українська (як і російська) мова в перелік підтримуваних не входить.

Ну от — якщо така утиліта Вам потрібна, то приступимо до встановлення. Хоча спочатку напевно буде незайвим повідомити, що Folder Size працює лише з Windows 2000 і XP. Чому вона не працює з Vista автор красномовно пояснює тут.

1. Завантажте (посилання в кінці статті) інсталятор і запустіть установку. Типова (Typical) і Повні (Complete) варіанти встановлення проходять однаково, а при обранні Персоналізованого (Custom) ви зможете змінити місце розташування файлів.

2. Відразу після встановлення колонка «Folder Size» доступна у Провіднику, але поки що там не відображається. Для налаштування Провідника відкрийте якусь теку (наприклад «Мої документи») і перейдіть на вигляд «Таблиця»:

Перемикання вигляду вмісту теки

3. Клікніть правою кнопкою мишки по заголовку колонок і поставте галочку біля пункту «Folder Size»:

Додавання колонки

Також можна зняти відмітку біля пункту «Розмір». Ця колонка нам уже не знадобиться.

4. Тепер можете перетягнути колонку «Folder Size» ближче до «Імені», або куди вам там буде завгодно:

Перетягування колонки

5. Для того, щоб виконані зміни були зроблені у всіх теках провідника, зайдіть в Сервис — Свойства папки… — Вид та натисніть там на кнопку «Применить ко всем папкам»:

Застосувати до усих тек

Таким самим чином можна вивести у таблицю і інші колонки:

- File Children — відображає кількість вкладених файлів.
- Folder Children — відображає кількість вкладених тек.
- All Children — відображає кількість усіх елементів, що входять у теку.

Налаштувати формат виведеного розміру, а також зупинити (призупинити) роботу утиліти можливо в «Панелі управління». Там, після установки Folder Size for Windows, з'являється ще одна іконка під ім'ям «Folder Size». Після подвійного кліку по цій іконці відкривається вікно налаштування програми:

Налаштування Folder Size for Windows

Трохи про недоліки програми. По-перше — як я вже писав вище, Folder Size не працює під Windows Vista. Також є деякі проблеми при роботі з встановленим 3D Studio Max, а також при роботі на комп'ютерах з малим об'ємом оперативної пам'яті. А у деяких користувачів, після установки цієї утиліти постійно злітає Провідник :)

Також є й інші, менш істотні баги, про які можна почитати тут. Автор про них знає і напевно колись виправить. Будемо чекати. А поки що «маємо те що маємо».

Завантажити Folder Size for Windows 32-bit.
Завантажити Folder Size for Windows 64-bit.
Домашня сторінка Folder Size for Windows.

 (голосів: 0)


Коментарі (0):
Реклама
Популярне
Друзі