«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Потяги, машинки і літачки...

24-05-2009, 07:51 | Автор: lio
Теги: ігри

Колись, у ті часи коли я був гордим власником ігрової приставки Dreamcast, попався мені диск Railroad Tycoon 3. Стратегій для цієї приставки було не багато, і на цю іграшку я «підсів» надовго. Тому, коли побачив на одному із сайтів інформацію про одну схожу (хоча б ідеєю) гру, то відразу зацікавився. Тим більше, що гра ця безкоштовна :)

OpenTTD

OpenTTD (Open Transport Tycoon Deluxe) — це комп'ютерна гра, метою якої є створення і розвиток транспортної компанії. OpenTTD була створена на основі легендарної гри Transport Tycoon Deluxe, виданої Microprose в 1995 році. З тих пір ентузіасти додали (і продовжують додавати) в ігровий процес безліч нових можливостей і удосконалень.

Крім «паротягів» в OpenTTD є можливість розвитку автомобільного, повітряного та водного транспорту. Взагалі кількість можливих видів транспорту вражає, і (чесно кажучи) спочатку важко розібратися у всьому цьому різноманітті.

Тут і вантажівки, і автобуси, і літаки, і гелікоптери, і кораблі, і трамваї, і звичайно ж потяги. Увесь цей транспорт перевозить між різними підприємствами вантажі, заробляючи при цьому, при правильній постановці справи, непогані гроші:) на які можна розвивати свою компанію далі.

Крім гри з самим собою, в налаштуваннях OpenTTD можна вибрати одного або декількох віртуальних конкурентів, або навіть спробувати свої сили у грі з реальними гравцями. В останньому випадку потрібно спочатку підключитись до онлайн-серверу OpenTTD.

Не буду далі розписувати всі деталі гри, адже на її сайті це вже зробили і без мене. Крім того існує вікі, що повністю присвячена цій грі, на якій можна знайти інструкції по «швидкому старту» на російській мові. До речі, російськомовна спільнота досить активна і має на своєму сайті свою збірку гри, в якій (крім перекладу інтерфейсу) змінені англомовні назви населених пунктів на більш звичні для нашого люду.

Крім того в російський варіант OpenTTD додані кілька десятків доповнень і патчів, що покращують гру. Посилання для завантаження гри (в кінці цієї нотатки) веде саме на цю збірку OpenTTD. До речі — там є і українська мова. Для початку гри потрібно лише завантажити архів, розпакувати його та запустити файл openttd.exe.

Ну і під сам кінець можете подивитися відео, що ілюструє початок гри в OpenTTD. Якщо зацікавитесь, то знайдете на YouTube ще багато подібних. Можливо вони полегшать Вам перші кроки у цій захоплюючій, але (буду відвертим) трохи складній грі.

Завантажити OpenTTD (13.3 MB).
Домашня сторінка OpenTTD.

 (голосів: 0)


Коментарі (1):
tivasyk
26 травня 2009 17:28
simutrans --- схожий, але значно більш розвзинений в плані ігрової механіки проект з версіями для windows, linux, macos.

як на рахунок багатоповерхових шляхопроводів? невеличкий огляд українською є на tivasyk.info.
Реклама
Популярне
Друзі