The Settlers Онлайн — для поціновувачів стратегій
З іграми в жанрі стратегії я познайомився у «комп’ютерних клубах», що прийшли на зміну «приставочним» і об’єднували всіх хто хотів пограти в Age Of Empires або Counter-Strike. Я не був сильним (і не сильний до цих пір) в жодній з цих ігор, але старався як міг. І якщо «контра» мені швидко набридла, то стратегії мені сподобалися надовго.
Тому, коли у мене з’явився свій комп’ютер (але ще не з’явився Інтернет), я відразу почав шукати якісь стратегії. І швидко знайшов. І не просто одну гру! А цілий диск зі стратегіями! Були там і складні стратегії, і прості і ще бог знає які.
Правда радість моя тривала недовго. Виявилося, що на диску були тільки демо-версії ігор. Це був один з тих дисків які безкоштовно додавався до комп’ютерних журналів. Грати в ці ігри можна було. Але недовго…
До чого це я веду? А до того, що була серед цих «демок» одна гра, яка мені сподобалася найбільше. Не пам’ятаю скільки разів я проходив ті кілька рівнів доступних в урізаній версії, але запам’яталася вона мені надовго. Відрізнялася ця гра тим, що основний наголос там ставився на розвиток промисловості та економіки, а не на військові дії. Це була одна з частин серії ігор The Settlers.
Так вийшло, що з тих пір я не перетинався близько з цією грою, і лише днями випадково потрапив на сайт The Settlers Онлайн де відразу зрозумів, що опинився саме в тому місці-де маю бути вже давно. Адже я уже давно підшукував собі якусь онлайн-стратегію для гри в «фоновому» режимі.
The Settlers Онлайн — безкоштовна багатокористувацька браузерна стратегія від творців ігор серії The Settlers. Гра володіє ігровим процесом схожим з класичними іграми серії, але має деякі свої «соціальні» прибамбаси. На щастя їх (прибамбасів) не так багато, щоб гра перетворилася в «веселу ферму», але й не так мало, щоб задати собі питання — а для чого цю гру зробили багатокористувацькою?
Приємна відміна The Settlers Онлайн від інших подібних браузерних ігор — у відсутності постійного напруження. Тут на вас не нападуть злі сусіди, у вас не помруть від голоду підлеглі, а при переповненні сховищ ви не будете втрачати ресурси (процес їх виробництва просто зупиниться). Тому ви можете спокійно йти спати і не хвилюватися (як наприклад в Травіані), що вночі вас «розкачають» або раптом скінчитися зерно і люди «вимруть». Максимум неприємного що може чекати на вас — виснаження тих чи інших джерел ресурсів і (як наслідок) порушення «технологічних ланцюжків».
З іншого боку, гра затягує — впевнений, що її присутність в одній з постійно увімкнених вкладок браузера, вам гарантована. Тим більше, що робота в підпорядкованій території завжди знайдеться — будівництво або вдосконалення будівель, створення і застосування «підсилювачів», розвиток війська, розвідка, очищення нових територій від розбійників, пригоди і т.д.
Звичайно, можливо гра сподобається не всім. Ті хто любить швидкий розвиток подій, азарт і притоки адреналіну швидко втратять до неї інтерес. Тут все відбувається дуже повільно. Повільно збираються ресурси, повільно будується армія, навіть військові походи і бої тут відбуваються повільно… А головне — тут поки що немає боїв між гравцями. Хоча розробники і обіцяють, що вони невдовзі будуть.
Але все ж таки, головний акцент The Settlers Онлайн поставлений на «технологічні ланцюжки» про які я мимохіть згадав вище. У грі присутні багато видів ресурсів — від найпростіших (камінь, дерево, руда), до складніших, що вимагають для свого створення будівництва все більш дорогих споруд і достатньої кількості інгредієнтів. Знаходження балансу між видобутком і виробництвом різних ресурсів, а також створенням тих чи інших кінцевих продуктів якраз і є однією з цілей гри.
Кілька слів про платні послуги. Звичайно ж вони є. Інакше — навіщо було б розробникам все це починати? :). І вони дають переваги тим, хто їх використовує. Але ці переваги ніяк не зачіпають інших гравців. Хіба тільки в тому плані, що «платні» гравці розвиваються швидше ніж «безкоштовні».
Графічне оформлення The Settlers Онлайн виконано у кращих традиціях «одскульних» стратегій. Зелена травичка, дерева, скелі, море — зовнішній вид мапи знайомий шанувальникам жанру і не повинен викликати у них ніяких серйозних нарікань. Музика у грі відсутня. Замість неї постійно чути приємний спів птахів та інші фонові звуки. Будь-яка більш-менш значуща подія привертає до себе увагу своїм особливим звуком, що теж дуже зручно…
Перечитав все що написав… Здається пора закінчувати. Надто вже хвалебним вийшов відгук. Ймовірно справа в спогадах про ту демо-версію… Або ж дійсно це гарна гра? Подивлюсь пізніше — коли пройде «захопливий» період знайомства з The Settlers Онлайн. А то ж всяке може бути — може це тільки спочатку все так добре…
На останок скажу лише, що в гра ще знаходитися в стадії «бета» тому в ній можуть іноді зустрічатися помилки, або час від часу відбуватимуться якісь технічні роботи. Але розробники вже пообіцяли, що повного рестарту серверів більше не буде і всі накопичені гравцями «багатства» залишаться зі своїми власниками на весь час існування гри.