Як вимкнути автозапуск програм
Продовжуємо тему оптимального налаштування операційної системи. Після ознайомлення з Диспетчером завдань і переглядом процесів, що запущені на ПК прийшов час зменшити кількість цих процесів. Шляхом зменшення кількості програм, що запускаються разом з системою.
Однією з головних причин занадто повільного запуску операційної системи є автоматичне завантаження різноманітних програм та сервісів, що відбувається в цей час. Багато зі встановлених вами програм прописуються у так званому автозапуску системи і чим більше ви таких програм встановлюєте, тим більше часу потребує Windows для запуску.
Деяким програмам (наприклад антивірусам або фаєрволам) дійсно краще запускатися разом з системою, але для більшості інших це не є нагайною потребою. Вони просто сидять собі тихенько на задньому плані і жеруть системні ресурси вашого ПК. Тому їх краще вимкнути.
Найбільш правильним способом вимкнення автозапуску програми є зміна її налаштувань. Для цього вам потрібно запустити цю програму, знайти у її налаштуваннях щось схоже на «Запускати разом з Windows» та вимкнути цю опцію. Проте цей метод не завжди є дієвим. Інколи розробники «забувають» додати відповідну опцію, інколи її важко знайти, а інколи (особливо коли таких програм багато) це займає багато часу.
Тому на сьогодні створено багато інструментів, які допомагають користувачу краще визначити корисність автоматичного запуску тієї чи іншої програми, та вимкнути або навіть видалити записи відповідальні за ці запуски. Але в цій статті ми підемо шляхом найменшого опору і розглянемо стандарту утиліту Windows відповідальну за таку роботу.
Ця утиліти має назву MSConfig і викликається через вікно «Виконати…». Просто введіть назву утиліти у це вікно та натисніть кнопку «OK»:

Також MSConfig можна знайти у пошуку Windows:

Так або інакше, після запуску MSConfig ви побачите ось таке вікно:

Як бачите, тут є кілька вкладок, що використовуються (в основному) для налаштування запуску системи. Для нас зараз найбільш цікава вкладка «Startup» тому натиснемо на неї і переглянемо список програм, що запускаються разом із системою:

В залежності від «занедбаності» системи тут може бути від десятка до сотні (а може і більше) пунктів. Перегляньте їх та зніміть позначки біля тих, для яких потрібно вимкнути автозапуск. «Впізнати» програми ви можете по імені виконуваного файлу, назві виробника або по шляху до папки-де вона встановлена.
Не бійтеся експериментувати — ви завжди зможете повернутися сюди і увімкнути все як було. Єдине, що дійсно не рекомендується вимикати — програми для забезпечення безпеки комп’ютера. Вони повинні запускатися разом з системою. Решту програм можна завжди запустити самому.
По закінченню редагування, натисніть кнопку «OK», після чого повинно з’явитися вікно з пропозицією перезапуску системи. Ви можете погодитися (кнопка «Restart»), або відмовитися (кнопка «Exit without restart»):

Все! Після перезапуску системи (коли б він не відбувся), ви повинні відчути різницю. Система повинна завантажуватися та працювати значно швидше. Найбільш це буде помітно, якщо до редагування автозапуску там «переховувалося» багато ресурсоємних додатків.
Увага: не рекомендується щось змінювати в інших вкладках вікна MSConfig. Особливо якщо ви не впевнені у тому що робите.