Поладроїдне сяйво
Одна з речей яка поступово зникла з появою цифрових камер — це та «оригінальність» фотознімків, що створювалися традиційними апаратами. Подряпини на плівці, засвічені краї, неправильна передача кольору — ці та інші дрібниці робили знімки «ріднішими». Напевно, тому існує так багато уроків по штучному «старінню» фотографій.
Однак, працювати з графічними редакторами вміє не кожен, а навчання (як усім відомо) — даремно витрачений час:), тому раніше або пізніше повинні були з'явитися програми, що автоматизували цей процес. Про одну з таких програм ми далі і поговоримо.
Сталося так (залізна завіса і т.д.), що українських користувачів минуло всесвітнє захоплення культовими фотоапаратами фірми «Polaroid». Їх ми могли бачити в основному лише в закордонних фільмах, або комісійних магазинах. А коли «Полароїди» з'явилися у вільному продажу, розумами широких мас вже володіли цифрові фотокамери.
В усьому ж світі, цей фотоапарат близько півстоліття був тим, чим згодом стало «хоум відео», тобто супроводжував всі більш-менш важливі сімейні (і не лише) події. Не дивно, що такі фотографії чіпляють за душу кілька поколінь мешканців Землі, і що багато хто з цих жителів, готові пожертвувати якістю знімка заради «полароїдоподібного» ефекту.
Допомогти їм у цьому може Poladroid — невелика безкоштовна програма, що надає фотографіям вид фотокарток ніби зроблених за допомогою фотоапарата «Polaroid»:
Працює Poladroid просто. Після інсталяції і запуску цієї програми, на робочому столі з'являється її інтерфейс у вигляді фотоапарата:
Для початку перетворення фотографії (або будь-якого іншого зображення у форматі JPEG), потрібно перетягнути її на цей фотоапарат, після чого, як і при роботі зі справжнім «полароїдом», треба буде трохи почекати.
І знову ж таки — так само, як і при роботі з реальним апаратом, можна прискорити «проявку» фотографії. Для цього потрібно вхопити іконку фотографії, що з'явилася близько Poladroid-а і «потрясти» нею на моніторі комп'ютера:
До речі — міф про те, що фотографія зроблена на справжньому «полароїді» проявиться швидше якщо її потрясти, дійсно є міфом.
Але тільки не в цьому випадку. У результаті складних тестів :), я з'ясував, що фотки зроблені на «віртуальному фотоапараті» при трясінні дійсно проступають швидше.
Готові знімки за замовчуванням зберігаються у папці «Мої малюнки»:
Poladroid дозволяє змінити деякі налаштування (місце збереження готових фотографій, звукові ефекти, попередження, розміри і т.д.). Для цього потрібно натиснути на синє коло, що висить над зображенням фотоапарата:
І на останок — якщо ви наробили багато «полароїдних» фотографій і не знаєте, що з ними робити, то можете розмістити їх на фликре. Там вже сформувалася група любителів цієї програми.