«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Краща безкоштовна антишпигунська програма

12-09-2007, 00:36 | Автор: lio
Теги: безпека, Best Free, софт

altЩе якийсь час назад більшість користувачів використовували для захисту своїх комп’ютерів від шпигунських програм такі утиліти як SpyBot Search and Destroy і Ad-Aware. На жаль, шпигунські програми еволюціонували так швидко, що ці, раніше популярні продукти, вже не забезпечують того захисту що раніше, хоча вони залишаються корисними, як вторинні сканери.

Нова генерація шпигунських програм призвела до появи нової генерації продуктів для захисту від них. Ці продукти забезпечують сильніший і активніший захист і виявляють ширший спектр шкідливих програм. Кращі програми для захисту від spyware - WebRoot SpySweeper і Spyware Doctor являються комерційними продуктами, але існує також дві досить непоганих безкоштовні утиліти які я можу рекомендувати.

Перша з них - Microsoft’s Windows Defender. Це остання реінкарнація чудової програми Giant Antispyware яку в 2004 році придбала компанія Microsoft. Ґрунтуючись на моїх тестах, Windows Defender не так ефективний як його попередник, але все таки ще має сильні захисні здібності. Я тестував Windows Defender на декількох сайтах і його множинні монітори працюють в режимі реального часу забезпечували розумний (але не ідеальний) захист. Зокрема була відмічена не усунена активність поліморфних шпигунів.

Тому я рекомендував би використовувати Microsoft Windows Defender в комбінації з постійно ввімкненим примусовим сканером безкоштовного AVG Anti-Spyware. Ще я помітив, що Windows Defender споживає надто багато потужності процесора. Якщо ви маєте сучасний комп’ютер це не повинно бути сильне помітно, але при роботі на старіших машинах це може позначитися на їх продуктивності.

Відмітьте - ви повинні мати легальну версію Windows XP SP2 для того, щоб користуватися цією програмою. Я звичайно ж міг би розповісти вам про зламану версію Windows Defender, що встановлюється на будь-які комп’ютери з ОС Windows XP SP2 і яку можна викачати в мережах P2P, але думаю це не та ситуація. Саму ідею злому програми яка використовується для захисту комп’ютера, можна розглядати як анекдотичну.

altМій другий вибір - Spyware Terminator. На відміну від Windows Defender він працює на всіх версіях Windows, що робить його єдиною альтернативою для користувачів операційних систем Windows 9x. Але це не все чим може похвалитися Spyware Terminator. Як і Windows Defender він забезпечує сильний активний захист. Більш того - його движок збудований на системі HIPS попереджає користувача про будь-яких небажаних самозванців та володіє сильнішими захисними характеристиками проти невизначених загроз чим продукт Microsoft. Це було підтверджено низкою тестів, які я провів на декількох сайтах.

Spyware Terminator не тільки має власний движок виявлення шпигунських програм, але і надає можливість використання інтегрованого безкоштовного антивіруса ClamWin. Це не кращий з антивірусів, що існують на даний момент, але зайвий захист ще ніколи нікому не завадив. Як і Windows Defender, Spyware Terminator може навантажити ваш комп’ютер, особливо при скануванні, хоча не так сильно як творіння Microsoft. Я також чув що розробники Spyware Terminator не дуже балують користувачів цієї програми технічною підтримкою.

Вибір між Windows Defender і Spyware Terminator не легкий. В даний момент я думаю, що Spyware Terminator має перевагу, але чесно кажучи важко віриться, що ця програма може надовго залишитися життєздатною, особливо в такій сильно залежній від висококласної підтримки галузі, як захист комп’ютера від шпигунських програм.

 (голосів: 0)


Коментарі (0):
Реклама
Популярне
Друзі