«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Кращий безкоштовний антивірус 2

28-11-2008, 10:36 | Автор: lio
Теги: безпека, софт, Best Free

В цьому огляді розглянуто антивіруси станом на 2008 рік.
Огляд антивірусів на кінець 2012 року дивіться тут.

Антивірусне програмне забезпечення надає гарний рівень захисту від багатьох вірусів, троянів і руткітів. Але зі збільшенням кількості шкідливих програм, антивіруси вже не можуть повністю впорається з цими та іншими загрозами. Тому паралельно з антівірусами необхідно мати й інші програми для забезпечення безпеки комп'ютера. Про них ми поговоримо в слідуючий раз, а тепер все-таки розглянемо декілька найкращих антивірусних програм, що присутні на ринку в даний час.

Увага! Використання більш ніж одного антивірусного продукту може спричинити конфлікти та надмірне використання системних ресурсів, тому в більшості випадків рекомендується використовувати тільки один антивірус для захисту в режимі реального часу.

Ну от - після невеликої преамбули та попередження перейдемо до самих антивірусів. І на першому місці, серед рекомендованих для широких мас користувачів, звичайно ж знаходиться Avast! 4 Home Edition.

Avast! 4 Home EditionAvast! являється самим просунутим серед усіх розглянутих тут антивірусів. До нього входять модулі для захисту комп'ютера від руткітів і шпигунських програм, рішення для перевірки підозрілих процесів в режимі реального часу (включаючи веб-сканер і перевірку електронної пошти), а також сканер P2P. До плюсів Avast! 4 Home Edition можна також додати вкрай низьке споживання системних ресурсів та підтримка роботи цього антивіруса на машинах із застарілими версіями Windows.

Проте "і боги інколи помиляються ". Avast! має дуже високий відсоток помилкових спрацьовувань. Іншими словами - він часто бачить загрозу з тієї сторони де її не існує. Також дещо напружує необхідність періодичної (раз на рік) безкоштовної реєстрації. Від платної версії Avast! 4 Home Edition відрізняє відсутність блокування скриптів, push-оновлень і ще декількох функцій.

AVG Anti-Virus Free EditionНа другому місці цього огляду знаходиться AVG Anti-Virus Free Edition - антивірус, що розвивається аж з 1991 року. Остання версія цього продукту містить (окрім самого антивіруса) антішпигунський модуль, систему контролю за фішингом і сканер eMail. Рівень виявлення шкідливих програм у AVG Anti-Virus як завжди чудовий, а оновлення радують користувача своєю швидкістю.

До мінусів AVG Anti-Virus Free Edition можна зарахувати великий розмір самої програми, а також "важкість" при роботі на комп'ютерах з низькими системними можливостями. Також дратує спроба нав'язати (при встановленні за замовчуванням) панель AVG Security Toolbar з пошуком від Yahoo. Платна версія AVG Anti-Virus відрізняється від безкоштовної наявністю антіруткіта, модуля Linkscanner Pro (у безкоштовній версії - Linkscanner Lite) і безкоштовної технічної підтримки.

Avira AntiVir Personal EditionЯкщо ви шукаєте добрий антивірус із захистом тільки від комп'ютерних вірусів, то тут можна порадити тільки один продукт - Avira AntiVir Personal Edition. Це дуже невимогливий до ресурсів антивірус з видатними здібностями виявлення вірусів і руткітів, але в якості універсального інструменту він не годиться.

По-перше - Avira AntiVir Personal Edition не має захисту від програм-шпигунів і сканера електронної пошти (які є в платній версії). Це означає, що ви не будете попереджені про наявність вірусів у вкладенні eMail, до того як відкриєте його. Однак після відкриття листа AntiVir всетаки спрацює і захистить комп'ютер.

По-друге - оновлення цього антивіруса зазвичай відбуваються рідше ніж у Avast! або AVG, а іноді й взагалі припиняються на деякий час із-за проблем із сервером. А ще під час оновлень показується реклама, хоча це можна і відключити в налаштуваннях.

І нарешті - AntiVir Personal Edition Classic має обмежену в часі ліцензію. Її можна відновити, але будьте готові час від часу проходити через цю досить надокучливу процедуру.

Але, все-таки, навіть при всих вищевказаних проблемах - ні Avast, ні AVG не мають такої ефективної системи виявлення вірусів яку має AntiVir. Тут вже вам доведеться вибирати - що краще: широкі функціональні можливості або високий відсоток виявлення загроз.

Три розглянутих вище антивіруса дійсно створюють реальну альтернативу багатьом платним програмам. Багатьом, але не всим. Посилити захист комп'ютера і підняти її на рівень кращих комерційних зразків, можна за допомогою інших антивірусів, які мають добрі сканери, що викликаються за бажанням користувача.

Таке сканування можна проводити регулярно, виявляючи при цьому шкідливі програми які (можливо) пропустив основний антивірус. Тут варто зауважити - при добре побудованій стратегії захисту комп'ютера цінність такого сканування буде мінімальною.

Всі із уже згаданих сьогодні антивірусів можна використовувати в якості сканера, що запускаються на вимогу. Для цього під час встановлення AntiVir або Avast! потрібно використати вибіркову інсталяцію і відключити захист у реальному часі. AVG переводиться в режим примусового сканера шляхом простого відключення цього захисту вже після встановлення.

BitDefender 10 Free Edition

Ще одним гарним вибором в якості сканера на вимогу можна вважати BitDefender 10 Free Edition. Це безкоштовна версія комерційного антивіруса. BitDefender 10 Free Edition має хороший рівень виявлення, але так-як безкоштовна версія не має сканера eMail та системи захисту в реальному часі, то його можна використовувати лише в якості сканера на вимогу.

Крім того, він має ще кілька набридливих для користувача "звичок", наприклад виявлення файлів які перебувають "на карантині" у інших захисних програм (з наступним їх "викриттям"). Також до мінусів BitDefender 10 Free Edition можна зарахувати однорічна непоновлювана ліцензія і застарілий двигунець.

Dr.Web CureIt!Kaspersky Virus Removal ToolDr.Web CureIt! або Kaspersky Virus Removal Tool також можна використовувати в якості примусового сканера. Обидві програми відносяться до портативного софту і є (серед іншого) чудовими рішеннями для знищення вже присутніх на комп'ютері шкідливих програм.

Мінус - обидві програми не оновлюються, тому кожен раз доводиться завантажувати повну версію. Також в останніх тестах Dr.Web набрав не дуже високі бали, а Kaspersky AVP Tool використовує стару версію движка комерційного варіанту цього антивіруса. Не дивлячись на це, вони все-ще залишаються гарним вибором в якості додаткового сканера за викликом.

 (голосів: 2)


Коментарі (12):
tivasyk
28 листопада 2008 14:42
Антивірус ClamWin було б спробувать та додати до огляду.
Softbloger
30 листопада 2008 05:04
tivasyk - це ж не мій огляд. Я лише переклав :) Але все-одно зауважу - нажаль в даний час ClamWin не спроможний тягатися з безкоштовними версіями комерційних продуктів.
lvk_pim
12 грудня 2008 22:22
Kaspersky пропустив віруси, а Dr.Web CureIt! допоміг вилікувати і запустити комп....
yez
9 травня 2009 12:34
На жаль, всі ці шарові антивіри - діряві. Стояв у мене на робочому компі Аваст - наловив вірусні, яку я вигнав тільки з Сімантек AV Corporate - теж "безкоштов
на" (бо з Інету скачана) прога. Теж саме було з Комодо AV, може, останні версії і кращі, не знаю, бо давно не юзав. На мій погляд, на робочі тачки кращого за Сімантек Ендпоінт Протекшн + Norton Antibot нічого немає, а заплатити за ліцензію кілька сотень $ для гендиректора пристойної фірми - не питання (якщо він не жлоб, звісно...).
А ще всі ці проги спрацьовують на креки та кейгени (видно, по домовленістю з розробниками комерційного софта). Тому, хто не має зайвих кількох тисяч баків для легальних програм, все одно будуть незручності...
Мирон
18 листопада 2009 18:18
Підскажіть,я працюю в офісі,і мене можуть перевірити служби по ліцензійному забезпечені, на сам перед яку поставити антівірусну прогу,що небуло притензій???
І якщо можна підскажіть ще які проги е безкоштовними???
Softbloger
18 листопада 2009 18:40
Цитата: Мирон
Підскажіть,я працюю в офісі,і мене можуть перевірити служби по ліцензійному забезпечені, на сам перед яку поставити антівірусну прогу,що небуло притензій???
І якщо можна підскажіть ще які проги е безкоштовними???

Comodo Internet Security - безкоштовний антивірус та файервол в одному флаконі. Дозволяється використання в комерційних цілях.

Бібліотека безкоштовних програм - велика збірка безкоштовних програм на всі випадки життя.
Мирон
20 листопада 2009 12:41
Дуже дякую!!!

Але нехоче скачуватись(((
Softbloger
20 листопада 2009 16:10
Цитата: Мирон
Але нехоче скачуватись(((

Що нехоче скачуватися?
Мирон
23 листопада 2009 12:56
Comodo Internet Security
Softbloger
23 листопада 2009 18:59
Цитата: Мирон

Comodo Internet Security

Дивно. В мене чудово завантажується. І Comodo Internet Security (32 bit) (38 MB) і Comodo Internet Security (64 bit) (42 MB).
Богдан
23 жовтня 2010 21:30
А де Zillya!
workout
12 листопада 2011 15:51
як на мене то найкращим безкоштовним антивірусом є комодо , він має багато винагород , і не глючить комп , чкщо хтось хоче то ось.
Реклама
Популярне
Друзі