«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Кращий безкоштовний редактор зображень

27-09-2007, 00:30 | Автор: lio
Теги: Best Free, графіка, софт

gimpЗазвичай, в якості кращого безкоштовного редактора зображень, я завжди рекомендував Gimp. Але після отримання безлічі листів від початкуючих користувачів, що не справилися з установкою Gimp або заплуталися в його своєрідному інтерфейсі, я схиляюся до думки що цю програму можна рекомендувати тільки більш просунутим користувачам.

Якщо ви відносите себе до таких, і при цьому маєте достатньо терпіння для вивчення іноді дивних особливостей інтерфейсу Gimp, то ваші пошуки можна вважати завершеними. Якщо при цьому ви працювали (працюєте) в Photoshop, то я можу порекомендувати GIMPShop - графічний редактор з інтерфейсом схожим на інтерфейс Photoshop. Я ж все-таки віддаю перевагу оригіналу.

paint.netДля інших, менш підготовлених користувачів існує Paint.net - чудова програма від студентів факультету інформатики Вашингтонського Державного Університету. Paint.net не такий потужний редактор зображень як Gimp, але у багато разів легше у використанні і установці. При цьому програма постійно розвивається - нова версія Paint.net 3.10 показує вражаючі досягнення цього графічного редактора.

Слід проте відзначити, що останні версії Paint.net йдуть тільки під Windows XP (SP2) і Windows Vista. Також для установки Paint.net вам знадобиться громіздка .NET framework від Microsoft, встановлена на вашому ПК.

altЩе одна з можливих безкоштовних альтернатив - PhotoPlus 6.0 від компанії Serif. Ця програма легко встановлюється і переповнена функціональними можливостями (включаючи підтримку шарів). Зовнішній вигляд і відчуття від роботи з PhotoPlus нагадують полегшену і злегка незграбну версію Adobe PhotoShop. Відзначте - для того, щоб викачати PhotoPlus на сайті розробника, вам потрібно буде ввести адресу електронної пошти і, як наслідок, змиритися з отриманням рекламних матеріалів від Serif.

photofiltre

З недавнього часу я маю багато позитивних відгуків читачів про французьку програму PhotoFiltre. Вона доступна як на французькому, так і на ряду інших мов (зокрема на російській - після встановлення відповідного пакету). Програма відрізняється маленьким (як для графічного редактора) розміром - 1.6MB. Як і PhotoPlus, PhotoFiltre працює і виглядає ніби якась стара версія Photoshop.PhotoFiltre уміє читати і зберігати файли у форматах JPEG, GIF, BMP, TIFF, PNG, RLE, обладнаний вражаючими інструментами, пензликами та фільтрами. Проте з шарами він не працює.

Всіх згаданих вище графічних редакторів можна використовувати для роботи з растровими зображеннями. Якщо ж вам потрібний безкоштовний редактор векторних зображень, кращий вибір - Inkscape.

Цитата з “рідного” сайту цієї програми:

inkscape“Inkscape використовує стандарт Scalable Vector Graphics (SVG) від консорціуму W3C. У програмі підтримуються такі можливості SVG: фігури (круги, прямокутники, зірки), контури, текст, маркери, клони, альфа-канал (прозорість), трансформації, градієнти, текстури і угрупування.

Inkscape підтримує метадані Creative Commons, правку вузлів, шари, складні операції з контурами, векторизацію растрової графіки, текст по контуру, загорнутий у фігуру текст, пряме редагування XML-даних і багато чого іншого. Він уміє імпортувати файли у форматах JPEG, PNG, TIFF і інших, і експортує файли у формат PNG, і безліч векторних форматів.”

Ще одна приваблива риса Inkscape - його малий, в порівнянні з іншими редакторами векторних зображень, розмір (близько 24 MB). Для порівняння - Illustrator “важить” декілька сотень мегабайт.

Inkscape 0.45 - продукт в ранній стадії його розвитку. Цим пояснюються деякі провали в його функціональності. Так наприклад, Inkscape ще не підтримує фільтри SVG, анімацію і шрифти SVG. Що є те є.

У всьому ж іншому цей векторний редактор викликає враження повністю готового до вживання програмного продукту. Це враження посилюється завдяки чудовому інтерфейсу користувача і великій кількості довідкових матеріалів. Інструкції для роботи з Inkscape допомагають провести користувача від світу цифрових зображень до вузлів, ліній, кривих і фігур, що складають основу векторних зображень. Без сумніву ця програма займає один з вищих ступенів серед собі подібних і з часом тільки поліпшуватиметься.

 (голосів: 2)


Коментарі (0):
Реклама
Популярне
Друзі