«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Якщо на сайті нема RSS

20-12-2008, 00:14 | Автор: lio
Теги: софт, онлайн

Після двох заміток (перша, друга) про засоби моніторингу RSS, де були розглянуті, якщо не всі, то у всякому разі найбільш популярні з таких інструментів, настав час подбати про "віддалене" стеження за сайтами на яких не підтримуються стрічки новин. Таких сайтів дійсно чимало і на них дуже часто зустрічаються матеріали, за якими непогано було б "встановити постійний котроль" :).

WebMon

Вищесказане можна віднести і до героя цієї замітки. У тому сенсі, що сайт цієї програми також не підтримує RSS, а матеріал з цього сайту (програма WebMon) зовсім не поганий.

WebMon — це безкоштовна програма для моніторингу оновлень сайтів. Вона заощаджує ваш час (і інтернет-трафік) шляхом періодичної перевірки зміни змісту сторінок визначених вами веб-сайтів. Розмір утиліти складає менше, ніж 800 мегабайт, а споживані ресурси мінімальні.

Основні характеристики програми WebMon:

- Перевірка необмеженої кількості веб-сторінок (у межах системних можливостей).

- Можливість налаштування інтервалів між перевірками для кожної зі сторінок.
- Можливість імпорту закладок IE і Firefox.
- Оповіщення про зміну сторінки. Можна вибрати звуковий сигнал і (або) спливаюче повідомлення.
- Можливість запуску інших програм (за допомогою командного рядка) при оновленні сторінки.
- Можливість вибору певної частини веб-сторінки для перевірки.
- Підтримка проксі.

Тепер подивимося, як працює WebMon. Для початку потрібно додати сторінки які потрібно перевіряти. Для цього натисніть першу ліворуч іконку на панелі інструментів програми (1):

WebMon

Відкриється вікно додавання сторінки. Введемо для прикладу україномовну сторінку архіватора 7-Zip (там також немає RSS) і натиснемо ОК:

WebMon

Після нетривалого завантаження відкриється наступне вікно, в якому можна налаштувати деякі особливості роботи з цією сторінкою:

WebMon

У першій зоні можна змінити адресу сторінки за якою ми збираємось спостерігати, у другій — відкоригувати її назву, у третій — встановити періодичність перевірки сторінки, а в четвертій — вказати альтернативну сторінку (буде відкриватися при виявленні оновлення). Також у цьому вікні є кнопка (зона 5) при натисканні на яку можна вказати з якого саме фрагмента коду сторінки (і до якого) потрібно перевіряти зміни на цій сторінці.

Слід зазначити, що іноді назву сторінки дійсно потрібно редагувати — як видно навіть на скріншоті, WebMon не завжди правильно розпізнає кирилицю. По закінченні установки, натисніть кнопку ОК.

Тепер новододана сторінка присутня у переліку тих, що будуть перевірятися. Її можна модифікувати (2), вилучити (3) або тимчасово відключити (4).

WebMon

Для перевірки всіх оновлень потрібно натиснути на іконку 7, для перевірки тільки обраних — іконку 6. WebMon завантажить останні версії зазначених сторінок та відзначить змінені спеціальним значком (із зірочкою). Для швидкого переходу на одну з цих сторінок досить двічі клацнути на її назву.

Ось такий він WebMon. Інші деталі роботи, можливості та налаштування легко освоюються "в бою". Хоча і тут можливі деякі труднощі — локалізатора до цієї програми я не знайшов. Для людей які не знають англійську це може створити незручності. В цілому ж (окрім згаданої вище проблеми з кодуванням) програма цілком відповідає заявленим її автором можливостям, працює стабільно і непомітно (тому, що у системному треї), справно повідомляє про зміни і взагалі радує око:).

Завантажити WebMon (777 KB).
Домашня сторінка WebMon.

 (голосів: 0)


Коментарі (0):
Реклама
Популярне
Друзі