«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Кращий безкоштовний агрегатор RSS

5-12-2008, 13:08 | Автор: lio
Теги: RSS, софт, Best Free

Черговий переклад з сайтуTechSupportAlert.com. Спочатку я хотів, за прикладом інших блогів, написати статтю з інформацією про те "Що таке RSS?", але потім подумав — навіщо, коли вже є такий сайт :).

RSSЧиталки і агрегатори RSS використовуються для доступу, читання та управління періодично-поновлюваними стрічками RSS (або Atom), які генеруються веб-сайтами. Ці стрічки надають доступ до останніх матеріалів з цих сайтів.
"Краща" читалка (агрегатор) стрічок RSS це звичайно поняття відносне і дуже залежить від індивідуальних вимог (якщо не смаку:) користувача цих програм. А гарних є багато. Більшість з них безкоштовні. Тому тут можна сказати лише одне ті із засобів, які найкращим чином підходить під ваші потреби і є кращими :).

Існує кілька шляхів доступу до стрічок RSS:

1. Прикладні програми. Стрічки завантажуються з сайтів на комп'ютер.
2. Веб-додатки. RSS надходять на спеціалізовані онлайн-сервіси, а потім проглядаються за допомогою браузера.
3. Більшість сучасних браузерів і багато клієнтів електронної пошти мають вбудовані читалки стрічок RSS. Для деяких браузерів також існують плагіни для розширення можливостей роботи з RSS.
4. Деякі стрічки містять вкладення аудіо чи відео і тому вимагають спеціальні читалки підкастів або відеокастів.
5. Мобільні читалки RSS для смартфонів (тут не розглядаються).

Прикладні програми

Безліч користувачів віддають перевагу прикладним програмам, які поєднують можливості браузера (як правило використовується двигунець Internet Explorer) з менеджером стрічок RSS. Результат повнофункціональне, орієнтоване на читання стрічок робоче місце, яке може бути достатньо потужним для найбільш вимогливих користувачів.

FeedDemonНа першому місці моїх переваг серед програм такого роду варто назвати FeedDemon. Я інтенсивно використовував його до переходу на Google Reader. Незважаючи на те, що це комерційний продукт, для домашніх користувачів він є безкоштовним.

У першу чергу FeedDemon можна рекомендувати тим, хто вже добре освоїв RSS, хоча він досить інтуїтивний і для користувачів із середніми знаннями в цій галузі. FeedDemon легко інтегрується з онлайн-сервісом NewsGator, утворюючи таким чином відмінну зв'язку між прикладними і веб-орієнтованими програмами. Є можливість синхронізації FeedDemon і з Bloglines. Також він добре працює з усіма вкладеннями стрічок RSS (наприклад підкастами).

Наступна програма — Omea Reader являє собою комбінацію веб-браузера, читалки стрічок RSS і груп новин. Більш просунутий варіант — Omea Pro (також безкоштовний) містить крім вищезазначених можливостей ще й клієнт електронної пошти, ICQ та багатопротокольний інтернет-месенджер Miranda.

BlogBridge BlogBridge — ще одна прикладна програма орієнтована на просунутого користувача. Але це не повинно вас лякати. Ця програма зроблена так, щоб її власнику було легко знаходити стрічки за інформацією яка його цікавить. BlogBridge надає доступ до оглядів написаних експертами в багатьох категоріях стрічок RSS. Так-як BlogBridge написаний на Java його можна використовувати на всіх комп'ютерах де встановлена ця платформа.

Ще дві програми — RSS Bandit і Awasu схожі на FeedDemon, але вони мають меншу кількість можливостей, і менш зручні, в основному із-за слабкої підтримки початківців. Незважаючи на це, обидві програми мають усі потрібні для читалок функції. RSS Bandit — програма з відкритими кодами. Її початковий розробник — програміст Dare Obasanjo сам є активним читачем стрічок RSS і не менш активним блогером. Awasu ж широко використовується для бізнес-цілей.

Для тих користувачів які віддають перевагу простоті, можна рекомендувати RSSOwl. Це дійсно суперпроста читалка, яка чудово вам підійде.

Веб-додатки

Читалки RSS які використовують веб-технології зараз на рівних конкурують з класичними програмами. Особисто для мене, одна з веб-читалок (Google Reader) стала найкращим рішенням. І не в останню чергу тому, що веб-додатки працюють в браузері.

Google Reader Наприклад, я віддаю перевагу Google Reader тому, що він вже є в моєму браузері (Firefox). Тобто читалку можна відкрити в браузері в прямому розумінні в один клік. Я можу відкрити посилання зі стрічки в новій вкладці, відкрити повністю статтю зі стрічки, створити закладки, шукати або використовувати подібну інформацію і т. д. І все це не залишаючи браузера. Із працюючим, в одній із вкладок браузера, Google Reader-ом робота зі стрічками перетворюється на задоволення.

Google Reader надає дуже добрі інструменти управління RSS, а комбінації клавіш роблять навігацію по стрічкам дійсно комфортною. Інтеграція з вкладковою структурою Firefox практично безшовна, але додавши пару-трійку доповнень, можна підвищити продуктивність роботи в кілька разів. Наприклад, розширення Windows Live Writer дозволяє швидко і легко створювати "навіяні" новинами пости для блогу, а Tab Mix Plus допоможе ідеально налаштувати вкладки браузера для роботи з Google Reader.

Додатки / плагіни для браузерів

Плагіни для браузерів з'єднують багато можливостей прикладних програм і веб-читалок. При цьому вони практично не навантажують систему і мають маленький розмір. Як і онлайн-агрегатори, доповнення створюють самодостатнє, побудоване на основі браузера, робоче місце з відмінними умовами для роботи зі стрічками.

Існує багато (навіть занадто багато) RSS-додатків для Firefox. Одним з таких плагінів, рекомендованим в першу чергу для початківців, може бути Brief. Це проста читалка, що підходить для невеликої кількості стрічок. Feed Sidebar — більш просунуте розширення, що надає доступ як до окремих записів, так і всієї стрічки. Це дуже інтуїтивна читалка, що підходить для великої колекції стрічок. Обидва вищезгадані додатки інтегрують в Live Bookmarks.

Також існують багато плагінів-читалок для IE 7 але я ніколи з ними не стикався.

"Читалки" для підкастів та відеокастів

MiroДля перегляду та управління матеріалами стрічок з вкладеним відео ідеально підходить Miro. Це потужний опенсорсний відео-агрегатор, що має велику кількість "відеоканалів". Організація, що працює над вдосконаленням Miro обіцяє подальше розширення його можливостей.

Основне призначення Juice — скачування та управління аудіо-вмістом стрічок (підкастів). Ця читалка (або швидше "слухалка" :) вже має каталог з тисячами стрічок підкастів. Juice напряму підтримує багато популярних медіапрогравачів.

Примітка

Незалежно від того, яку читалку ви оберете, спочатку переконайтеся в тому, що вона може створювати резервні копії (бекап) ваших стрічок. І бажано, щоб у форматі OPML. З файлом OPML ви зможете не тільки відновити всі важливі для вас стрічки, але й перенести їх на інший агрегатор.

 (голосів: 0)


Коментарі (0):
Реклама
Популярне
Друзі