Autofill — автоматичне заповнення форм
Я ніколи не користувався інструментами автозаповнення в браузерах, тому не особливо цікавився якістю роботи цих функцій. Не цікавився до останнього часу…
Але з недавніх пір (у зв’язку з роботою над одним новим проектом) у мене виникла необхідність заповнення сотень однотипних форм на різних сайтах. Зрозуміло робити це вручну було трохи незручно, тому якось само собою виникло питання про автоматизацію цього процесу.
Спочатку, я вирішив пошукати спеціальні програми які створені для автоматичного (або напівавтоматичного) постингу новин на сайти, але навіть найкращі з них були пристосовані лише під певні типи форм або CMS. А в моєму випадку потрібно було універсальне рішення, яке б однаково добре працювало для всіх типів рушіїв, форм і варіантів назв полів.
Рішення звичайно ж знайшлося. І ним виявилося не окрема програма, а, як це часто буває останнім часом, додаток до браузеру.
Autofill — невеликий додаток для браузера який можна використовувати для автоматичного заповнення найрізноманітніших форм веб-сторінок. За його допомогою заповнення форм відбувається найбільш простим і швидким способом — при завантаженні сторінки або з використанням команди контекстного меню. На сьогодні існують версії Autofill для Firefox і Chrome.
Можливості Autofill:
— Автоматичне заповнення форм, якщо Autofill виявляє одне або кілька полів, що відповідають правилам заповнення.
— Autofill заповнює прості текстові поля, паролі, приховані поля і навіть поля, що містять редактор WYSIWYG. Крім цього додаток може автоматично обирати потрібні пункти з випадаючих списків і відзначати потрібні пункти в чекбоксах.
— Помічник створення правил автозаповнення. Вам не потрібно дивитися у вихідний код для створення правил заповнення форм.
— Можливість створення декількох профілів для кращої організації правил заповнення.
— Регулярні вирази. Створюйте моделі ідентифікації полів.
— Можливість використання змінних для виведення випадкових слів, цифр і літер.
— Фільтрація сайтів. Можливість обмеження або заборони заповнення форм на деяких сайтах.
— Можливість перенесення налаштувань Autofill на інший комп’ютер або між браузерами.
— Гарячі клавіші.
Інтерфейс додатку досить інтуїтивний і розібратися в ньому не складе великих труднощів. Всього в налаштуваннях Autofill є три корисних вкладки (+ одна з інформацією про цей додаток). У першій з них ви можете створити, видалити або відредагувати профілі для різних типів форм. Для кожної з форм можна задати необмежену кількість полів різних типів. При цьому можна використовувати регулярні вирази:
У другій вкладці користувач може вказати сайти або документи в яких заборонено використання Autofill:
У третій вкладці налаштувань додатку можна налаштувати деякі особливості його роботи. Серед найбільш корисних опцій — встановлення часу затримки заповнення, увімкнення перезаписування інформації у полях, опція для відображення символів пароля та інструменти імпорту/експорту налаштувань Autofill.
Про недоліки. Для мене головним недоліком Autofill є те, що в ньому не можна вказати шлях до файлу для завантаження. Хоча, я не знаю — можливо це й неможливо :). У всякому разі, я не бачив такої функції в жодній програмі…
Ще одна неприємність — збій завантаження скрипта Autofill на деяких веб-сторінках. Можливо це відбувається лише у мене, а можливо і ні… Виправити це можна внесенням цих сайтів/сторінок до списку заблокованих для автоматичного заповнення.
Як би там не було, Autofill можна рекомендувати всім кому потрібні просунуті опції автоматичного заповнення полів різних веб-форм. Його широкі можливості дозволяють налаштувати найрізноманітніші варіанти заповнення, а підтримка регулярних виразів роблять ці налаштування практично універсальними.
Встановити Autofill для Firefox.
Встановити Autofill для Chrome.