Xplanet — шпалери не без користі
Я вже розповідав тут всі більш-менш популярні видовишні «астрономічні» програми (Celestia, Stellarium, Google Earth). Ну або майже про всі… (інакше б цієї нотатки не було б :)
Xplanet відрізняється від вищевказаних продуктів перш за все тим, що це не повноцінна програма, а всього лише заставка на робочий стіл. І знаєте — може це й на краще. Адже — що як правило відбувається з програмами подібного роду після періоду захоплення та захвату? У кращому випадку вони припадають пилом десь на задвірках жорсткого диска комп’ютера, а в більшості своїй зносяться до чортів собачих.
А от Xplanet, не споживаючи занадто багатьох ресурсів комп’ютера, працює тихо десь осторонь, і при цьому результати його роботи видно щоразу коли ви кидаєте погляд на робочий стіл комп’ютера.
Чим же може похвалитися Xplanet?
По-перше вигляд рухомих космічних об’єктів набагато більш видовищніше звичайних статичних шпалер. По-друге на зображення Землі, що обертаєтьсяі можна накласти інформацію про погоду, метеорні потоки, фази місяця і т.д., що хоч якось буде використовувати площу яку зазвичай займають «даремні» пейзажі, тварини, «оголені махи», машини… Ну, а по-третє (обов’язково повинно бути «по-третє»?), по-третє… Придумайте щось самі :)
Ну от — якщо я вас переконав і ви вже палко бажаєте встановити Xplanet, то вам пряма дорога сюди. Завантажте архів і розархівуйте його на робочий стіл, після чого зайдіть в новостворену папку і запустіть виконуваний файл «xplanet» (тут можна додати — Xplanet не потребує інсталяції).
Перший крок зроблено. Якщо тепер кинути погляд на фон робочого столу то можна помітити що там з’явилася Земля :). Спостерігаючи деякий час за її зображенням, можна помітити як повільно частина планети занурюється в тінь, а на нічній стороні проступають вогні міст.
Подобається? Але це лише квіточки! Як уже згадувалося вище, на цій земній кулі можна накласти інформацію про погоду, активності вулканів, землетруси, астрономічні явища і т.д. Можна навіть вивести зображення інших планет сонячної системи. Для цього лише потрібно завантажити додаткові скрипти і карти або застосувати спеціальні команди.
В кожному конкретному випадку ці можливості досягаються різними способами, тому я не буду описувати приклади. Хоча б тому що я ще не експериментував в «повну» силу. Ще одна причина з якої я не буду цього робити — деяка складність налаштування. Боюся, що після прочитання такого мануала у непідготовленого користувача народитися ще більше питань, а у більш просунутого — скептична усмішка :)
Для тих же, хто все-таки хоче розібратися у всіх можливостях Xplanet, можу порадити звернутися до матеріалів домашнього сайту програми, а також почитати ось цю статтю.
Завантажити Xplanet (3.13 MB)
Сайт Xplanet