«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Очі та мозок

8-06-2009, 20:43 | Автор: lio
Теги: софт, безпека

Логотип F.luxІдея проста як двері. Дивно, що така фіча не вбудована в операційну систему за замовчуванням. А втім — чого дивуватися? Великі ідеї приходять до мешканців Землі не часто. А ця ідея велика, тому що проста … Проте, не все те, що просте — геніальне… Але, тойво… зовсім я заплутався :)

F.lux — безкоштовна програма, що змінює кольорову гаму монітора комп'ютера в залежності від часу доби. Вночі F.lux робить екран більш теплим, оберігаючи очі користувача від втоми. Крім того, усунення синіх тонів з зображення на екрані комп'ютера, знижує надмірну мозкову активність і викликає бажання відпочити, що буде корисно для «нічних трудоголіків».

Після встановлення програма сидить в треї, звідки викликається одним кліком мишки:

Вікно F.lux

Клік по синусоїді, що відображає зміну колірної температури екрана, призводить до «тестового прогону», під час якого можна побачити те, як буде виглядати монітор в різний час доби. За замовчуванням колірна температура екрана становить 3400K вночі і 6500K днем.

Для того, щоб зміна «теплоти» монітора відповідала вашому географічному положенню скористайтеся пунктом «Your location». Натиснення на цей запис призводить до появи ось такого вікна:

Окно координат

У вікні потрібно внести ваші координати. Якщо ви їх забули :), то натисніть кнопку «Locate…» і введіть, у спеціальній формі веб-сторінки, що відкрилася, назву вашого (або найближчого) міста. У формі під картою з'являться цифри, які потрібно буде скопіювати у вікно F.lux (і не забудьте натиснути кнопку «Ok»):

Визначення географічних координат

Можливо, що вам не підійдуть межі колірної температури встановлені за замовчуванням. Змінити їх можна на сторінці налаштувань (кнопка «Change Settings» у правому верхньому куті вікна програми). Пересуваючи повзунки регуляторів вліво-вправо можна встановити бажаний колір для денного і вечірнього максимуму:

Регулювання колірної температури

В цілому F.lux виглядає досить привабливо, хоча й може (особливо спочатку) викликати деякий дискомфорт. Допомогти в адаптації до червонуватого екрану (а також при роботі з кольоровою графікою) допоможе перемикач у лівому нижньому куті вікна програми:

Відімкнення на годину

При натисненні на нього монітор на одну годину повертається до нормального режиму роботи. Для повного відімкнення програми клікніть лівою кнопкою миші по іконці F.lux в треї.

Програма F.lux доступна для Windows XP / Vista, Mac OS X і Linux:

Завантажити F.lux для Windows (545 KB).
Завантажити F.lux для Mac OS X (1.19 MB).
Завантажити F.lux для Linux (323 KB).
Домашня сторінка F.lux.

 (голосів: 0)


Коментарі (2):
wock
24 червня 2009 18:18
Саме чудове те, що є версія для Лінукс smile
Skamafia
20 листопада 2009 00:36
ідея цікава, але я чомусь не бачу різниці( можливо в мене щось не працює
Реклама
Популярне
Друзі