«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Комп'ютерні шахи

6-06-2009, 21:01 | Автор: lio
Теги: ігри, Best Free

ШахиВсе-таки Інтернет це сила! Візьмемо наприклад шахи, і уявімо собі людину, що бажає навчитися грати в цю гру. Як-би вона поводилася раніше?

Їй потрібно було-б купити шахову дошку, знайти людину яка б розповіла їй про правила та основні поняття гри, купувати книги або журнали, відвідувати спеціалізовані гуртки, їздити на шахові турніри… Витрати часу і грошей очевидні.

А сьогодні від величезного світу шахів людину відділяють буквально пару хвилин. Програми, форуми, змагання — все це є в Інтернеті. Звичайно втрачається «живе спілкування», але його з лишком можна компенсувати… компенсувати…

Добре — закінчення попереднього абзацу придумайте самі :). А я краще запропоную вам перелік з кількох «кращих безкоштовних віртуальних шахів», що був складений на сайті techsupportalert.com.

Гра Portable WinboardX, базується на популярному інтерфейсі користувача Winboard, що об'єднує три ігрових двигунця. Найсильніший з них — Rybka крім гри з віртуальним суперником також надає потужні засоби для аналізу гри. Два інших (слабкіші) написані на Delfi 4.5 і Phalanx.

WinboardX

Ця, та інші описані нижче програми, дозволяють (якщо ви не відчуваєте в собі достатньо сил :) просто спостерігати за шаховими баталіями двох віртуальних гравців. Програма вміє аналізувати стан справ на шахівниці і (якщо буде потрібно) надавати підказки. Крім того ви можете переглянути ігри, що увійшли в історію шахів, або використовувати інтерфейс Portable WinboardX в якості інтерфейсу для гри в онлайні.

Arena — ще одна чудова гра, яку багато хто з користувачів вважає за кращу. Arena особливо багата різними функціями і її привабливий інтерфейс гідний ретельного вивчення, «бо приховує той безліч цікавинок найрізноманітніших». Цікавою особливістю програми є можливість гри в «Шахи 960». Плюс — наявність російської мови і довідки (що встановлюються окремо).

Arena

Crafty Chess — найменша серед розглянутих програма для гри в шахи, що відрізняється дуже простою установкою і мінімальним використанням ресурсів комп'ютера. Вона використовує потужний движок Crafty який можна завантажити окремо і використовувати з іншою графічною оболонкою (Winboard або XBoard). Інтерфейс Crafty Chess дає можливість налаштування «професіоналізму» комп'ютерного суперника і часу «обмірковування» ходу.

Crafty Chess

Інші шахові програми:

Infinity Chess — серйозна програма з привабливим сучасним інтерфейсом і можливостями популярної гри Fritz. Встановлення Infinity Chess потребує .NET Framework і Visual C++ Runtime Libraries. Працює в XP і Vista (включаючи 64-бітну).

Для шахістів-початківців:

Pawn — проста програма для початківців, що вивчають гру в шахи. Pawn має простий і зрозумілий інтерфейс і може використовуватися в портативному режимі. Передбачена можливість регулювання рівня складності, яка змушує комп'ютер робити більше або менше помилок.

3D шахи:

Якщо красивий інтерфейс для вас є однією з головних причин вибору програми — ваша гра WJChess 3D.

Звичайно, в цій нотатці я не охопив усі безкоштовні програми для гри в шахи. Сподіваюся ... Та що там «сподіваюся» ... Знаю — їх значно більше. Тому, не соромтеся — коментарі знавців будуть дуже корисними.

 (голосів: 2)


Коментарі (5):
tivasyk
24 жовтня 2009 19:32
у заголовку помилка (шахТи).
aslan
5 квітня 2010 20:24
чи можна качати програми із цього сайту?
якщо так, то як?
Softbloger
6 квітня 2010 19:32
aslan,
З самого сайту не можна, але вказані посилання ведуть на сайти де це можна зробити.
Victor
8 квітня 2011 23:37
Чи часто Ви бачите шахові програми з українським інтерфейсом? Я довгий час не бачив жодної.
Ось дві українізовані версії. Мова інтерфейсу - українська. Мова довідки – українська.

Slow Chess Blitz (Ukr).rar
http://depositfiles.com.ua/la1x8z5siy0u.html

Mephisto(Ukr).rar
http://depositfiles.com.ua/dbvdqj1fej9r.html
http://upload.com.ua/get/902500986/Mephisto(Ukr).rar
s1ik
8 липня 2011 22:33
я переклав Mephisto, Pragmatichess 2, Compochess, Arena 1.99, Fritz 10, Fritz 12

скоро буду викладати
http://s1ik36.narod.ru
Реклама
Популярне
Друзі