«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Кращий безкоштовний архіватор

12-04-2009, 02:43 | Автор: lio
Теги: архіватори, софт, Best Free

Утиліти, що стискають один або декілька файлів в один менший, супроводжують персональні комп'ютери, з самого початку їх «просування в маси». Перші, тепер вже майже забуті, архіватори або «компресори» мали імена ARC, PKARC, PKZIP та працювали лише з командного рядка. Зважаючи на те, що об'єм жорстких дисків на комп'ютерах того часу рідко перевищував 10 мегабайт, а швидкість завантаження становила близько 1200 bps, стиснення даних було дуже корисним для зменшення займаного місця на диску та скорочення часу завантаження.

Незважаючи на те, що на сьогодні обидві вищевказані проблеми, ніби відійшли на інший план, архіватори не зникли, а зовсім навпаки — залишаються одними з найбільш вживаних програм. Завдяки сучасним графічним інтерфейсам, підтримці безлічі форматів, функціям перетягування та іншим зручним можливостям, використання їх стало простішим і приємнішим.

7-ZipНезаперечним лідером серед різноманітних безкоштовних архіваторів ось уже довгий час залишається 7-Zip. Він володіє відмінними комбінаторними здібностями (наприклад може напряму розпакувати «порізаний» на частини RAR-архів упакований в архів ZIP), а в разі неможливості розпакування видає інформативні повідомлення про причини по яких виникла помилки.

До цього можна додати те, що власний формат програми (7z) володіє одним з найвищих степенів стиснення даних. До недоліків 7-Zip можна віднести малу кількість підтримуваних форматів, хоча і тих що він підтримує (7z, ZIP, CAB, RAR, ARJ, GZIP, BZIP2, Z, TAR, CPIO, RPM і DEB), цілком достатньо у 99 % випадків .

IZArcЯкщо ж кількість підтримуваних форматів є для вас важливим — спробуйте IZArc. Цей архіватор вміє відривати близько 50 типів архівів включно з медіаформатами ISO, BIN і IMG. Також він може архівувати і зберігати файли в 12 різних форматах і обробляти багатотомні ZIP-архіви.

PeaZipЗ двох розглянутих вище архіваторів 7-Zip є більш надійним, а IZArc — більш гнучким. Але якщо ні одна з цих програм, з тієї чи іншої причини, вам не сподобалась, то зверніть увагу на ще одну — PeaZip. Цей невеликий, безкоштовний архіватор з відкритими кодами, як і IZArc підтримує безліч форматів архівів, включаючи ACE, ARJ, CAB, DMG, ISO, LHA, RAR, і UDF. PeaZip працює як з 32, так і з 64-бітними версіями Windows. Існують також різні дистрибутиви під Linux.

 (голосів: 0)


Коментарі (2):
мейтан
12 квітня 2009 16:27
7-Zip у мене калічить українську мову нажаль
Softbloger
12 квітня 2009 18:18
Напевно Ви використовуєте якусь стару версію. В мене все гаразд.
Реклама
Популярне
Друзі