Chrome VS Firefox (мій досвід)
Кілька тижнів назад я перейшов на Google Chrome. Після останнього оновлення Firefox, який вже кілька разів завдавав мені клопоту, цей браузер почало глючити так страшно, що користуватися ним стало зовсім неможливо. Не допомогли не перевстановлення (з повним видаленням), ні відкати системи, ні пошук рішення в Інтернеті… Після двох днів безплідних копирсань було прийняте РІШЕННЯ.
Буду казати відверто — рішення це було дуже складним. Оскільки я почав користуватися Firefox з самого початку мого знайомства з Інтернетом, слово «звичка» буде надто легким визначенням того, що я відчував по відношенню до цього браузера.
Саме тому я ніколи усерйоз не намагався досліджувати інші браузери. А от тепер довелося… Я чесно пропрацював на Chrome кілька тижнів, заходив на такі сторінки куди заходжу не часто, випробував усі функції… І результати цього тестування мене не втішили. Звичайно, є в Chrome свої переваги, але ті недоліки, що я не зміг виправити, для мене дуже значні.
Наведені нижче спостереження та зауваження досить суб’єктивні і не відображають всього спектру відмінностей між цими двома браузерами. Це лише те, що найбільше сподобалося/не сподобалося мені. Можливо для інших користувачів ці відмінності будуть несуттєвими або навіть непомітними.
Почну із плюсів Google Chrome:
1. Chrome швидше (принаймні візуально) запускається і відкриває сторінки.
2. В Chrome досить зручні інструменти для веб-розробників. Але деякі інструменти (наприклад, перегляд обраного фрагменту коду сторінки) у Firefox реалізовано краще.
3. Оскільки всі вкладки та додатки працюють окремими процесами, то Chrome працює більш стабільно ніж Firefox. Правда мене трохи дратує велика кількість однакових процесів у диспетчері завдань.
4. Не потрібно перезавантажувати браузер після встановлення додатків.
5. Перехід у режим анонімного перегляду без закриття поточних вкладок. На відміну від Firefox, в Chrome просто відкривається нове вікно.
6. Легке перемикання мови інтерфейсу. Для цього не потрібно встановлювати додаткові мови та спеціальні додатки (але потрібно перезапустити браузер).
7. Дрібниця, але приємно — можна відправити виділений текст в пошук прямо з заповненої форми. В Firefox це можна зробити лише зі «звичайним» виділеним текстом.

8. Багато цікавих ігор на складі додатків Google Chrome.
Мінуси Google Chrome:
1. Як на мене, самий головний недолік Google Chrome — відсутність додатку з функціоналом FireFTP. За пару років користуванням цим додатком я так до нього звик, що всі інші клієнти FTP (включно з комерційними програмами) здаються мені неоковирними. Саме сумне в цій ситуації — те, що ситуація найближчим часом і не зміниться. За повідомленнями знаючих людей, архітектура і система безпеки Google Chrome не дозволяють створити щось подібне.
2. Вбудований менеджер звантажень дуже примітивний. Firefox також не особливо гнучкий у цьому плані, але він дозволяє більш-менш якісно інтегрувати зовнішню програму. Усі експерименти з Chrome у цьому плані в мене провалилися. Зовнішні менеджери звантажень відмовлялися перехоплювати посилання або перехоплювали їх через раз. Крім того, мені не подобається широка смуга зі списком звантажень, що з’являється у нижній частині вікна і закриває відчутну частину сторінки.

3. Робота з формами і в редакторах тексту жахлива. Не знаю — може це в Firefox щось не так зроблено, але я вже звик до того як це там працює. В Chrome я спочатку зовсім розгубився. Вставка тексту, перетягування, форматування, завантаження файлів — щоразу коли мені доводилося робити щось подібне доводилось зціплювати зуби і вчитися це робити заново.
До цього пункту також можна віднести і прокручування у випадаючих списках та візуальних редакторах. Я якось звик, що прокручуванні тексту у цих елементах діє лише на них. В Chrome після досягнення «дна» елемента, прокручування починає діяти на всю сторінку. Спочатку це дивувало, а потім почало викликати нездорові емоції. Дуже нездорові!
4. Незручна форма пошуку по сторінці. Щоразу після відкриття нової сторінки її потрібно викликати заново.
5. Перевірка орфографії діє лише на текст, що був введений після перемикання на іншу мову. В Firefox перевіряється весь текст.
6. Незручне додавання закладок. Я звик просто перетягувати вкладки в потрібну папку закладок. В Chrome ж для цього потрібно зробити кілька кліків.

7. Не перетягуються зображення з веб-сторінок у графічний редактор.
Ось такі от справи. Можливо я не зовсім об’єктивно оглянув плюси та мінуси (адже до хорошого ми звикаємо набагато швидше ніж до поганого), але такі от у мене враження. Якщо у вас є якісь зауваження, або я щось упустив, або якісь із моїх проблем мають рішення — пишіть в коментарях…