«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Chrome VS Firefox (мій досвід)

14-04-2012, 06:58 | Автор: Softbloger
Теги: Firefox, Chrome, браузери

Chrome VS FirefoxКілька тижнів назад я перейшов на Google Chrome. Після останнього оновлення Firefox, який вже кілька разів завдавав мені клопоту, цей браузер почало глючити так страшно, що користуватися ним стало зовсім неможливо. Не допомогли не перевстановлення (з повним видаленням), ні відкати системи, ні пошук рішення в Інтернеті… Після двох днів безплідних копирсань було прийняте РІШЕННЯ.

Буду казати відверто — рішення це було дуже складним. Оскільки я почав користуватися Firefox з самого початку мого знайомства з Інтернетом, слово «звичка» буде надто легким визначенням того, що я відчував по відношенню до цього браузера.

Саме тому я ніколи усерйоз не намагався досліджувати інші браузери. А от тепер довелося… Я чесно пропрацював на Chrome кілька тижнів, заходив на такі сторінки куди заходжу не часто, випробував усі функції… І результати цього тестування мене не втішили. Звичайно, є в Chrome свої переваги, але ті недоліки, що я не зміг виправити, для мене дуже значні.

Наведені нижче спостереження та зауваження досить суб’єктивні і не відображають всього спектру відмінностей між цими двома браузерами. Це лише те, що найбільше сподобалося/не сподобалося мені. Можливо для інших користувачів ці відмінності будуть несуттєвими або навіть непомітними.

Почну із плюсів Google Chrome:

1. Chrome швидше (принаймні візуально) запускається і відкриває сторінки.

2. В Chrome досить зручні інструменти для веб-розробників. Але деякі інструменти (наприклад, перегляд обраного фрагменту коду сторінки) у Firefox реалізовано краще.

Chrome VS Firefox (мій досвід)

3. Оскільки всі вкладки та додатки працюють окремими процесами, то Chrome працює більш стабільно ніж Firefox. Правда мене трохи дратує велика кількість однакових процесів у диспетчері завдань.

4. Не потрібно перезавантажувати браузер після встановлення додатків.

5. Перехід у режим анонімного перегляду без закриття поточних вкладок. На відміну від Firefox, в Chrome просто відкривається нове вікно.

6. Легке перемикання мови інтерфейсу. Для цього не потрібно встановлювати додаткові мови та спеціальні додатки (але потрібно перезапустити браузер).

7. Дрібниця, але приємно — можна відправити виділений текст в пошук прямо з заповненої форми. В Firefox це можна зробити лише зі «звичайним» виділеним текстом.

8. Багато цікавих ігор на складі додатків Google Chrome.

Мінуси Google Chrome:

1. Як на мене, самий головний недолік Google Chrome — відсутність додатку з функціоналом FireFTP. За пару років користуванням цим додатком я так до нього звик, що всі інші клієнти FTP (включно з комерційними програмами) здаються мені неоковирними. Саме сумне в цій ситуації — те, що ситуація найближчим часом і не зміниться. За повідомленнями знаючих людей, архітектура і система безпеки Google Chrome не дозволяють створити щось подібне.

2. Вбудований менеджер звантажень дуже примітивний. Firefox також не особливо гнучкий у цьому плані, але він дозволяє більш-менш якісно інтегрувати зовнішню програму. Усі експерименти з Chrome у цьому плані в мене провалилися. Зовнішні менеджери звантажень відмовлялися перехоплювати посилання або перехоплювали їх через раз. Крім того, мені не подобається широка смуга зі списком звантажень, що з’являється у нижній частині вікна і закриває відчутну частину сторінки.

3. Робота з формами і в редакторах тексту жахлива. Не знаю — може це в Firefox щось не так зроблено, але я вже звик до того як це там працює. В Chrome я спочатку зовсім розгубився. Вставка тексту, перетягування, форматування, завантаження файлів — щоразу коли мені доводилося робити щось подібне доводилось зціплювати зуби і вчитися це робити заново.

До цього пункту також можна віднести і прокручування у випадаючих списках та візуальних редакторах. Я якось звик, що прокручуванні тексту у цих елементах діє лише на них. В Chrome після досягнення «дна» елемента, прокручування починає діяти на всю сторінку. Спочатку це дивувало, а потім почало викликати нездорові емоції. Дуже нездорові!

4. Незручна форма пошуку по сторінці. Щоразу після відкриття нової сторінки її потрібно викликати заново.

5. Перевірка орфографії діє лише на текст, що був введений після перемикання на іншу мову. В Firefox перевіряється весь текст.

6. Незручне додавання закладок. Я звик просто перетягувати вкладки в потрібну папку закладок. В Chrome ж для цього потрібно зробити кілька кліків.

7. Не перетягуються зображення з веб-сторінок у графічний редактор.

Ось такі от справи. Можливо я не зовсім об’єктивно оглянув плюси та мінуси (адже до хорошого ми звикаємо набагато швидше ніж до поганого), але такі от у мене враження. Якщо у вас є якісь зауваження, або я щось упустив, або якісь із моїх проблем мають рішення — пишіть в коментарях…

 (голосів: 6)


Коментарі (16):
khaled
16 квітня 2012 17:42
Можливо Chrome Plus (CoolNovo) більш влаштує. Він схожий із Хромом, та як на мене кращий. Власне перед викристанням радив би налаштувати браузер під себе, потім порівнювати. Сам користуюсь ХромПлюс близько 2,5 роки (щей портативною). Цілком задоволений...

Ще не згадано про режим перегляду IE/Chrome...

Мінуси. 4 - не погоджусь.
Плюси. 1,3,4,6 - погоджуюсь.
Softbloger
17 квітня 2012 02:01
Цитата: khaled
Можливо Chrome Plus (CoolNovo) більш влаштує.

Багато чув про нього, але жодного разу не дивився. Зараз спробую встановити.
Цитата: khaled
Власне перед викристанням радив би налаштувати браузер під себе, потім порівнювати.

Я налаштовував як міг :)
Любомир
9 травня 2012 11:42
Наприклад я більше звик до Opera! Пробував користуватися firefox немає швидкого запуску(початково, не звик настроювати додатки)В мене Windows xp sp3 і в ньому в усіх браузерах лагає флеш може це в мене проблеми з залізом. Інтернет експлорер для мене не зручний але я не користувався 9 версією. Хром швидкий, але я звами цілком згоджуюсь він гірший за мазілу, проте я як і ви з файрфокс, почав першопочатково користуватися опера так що опера для мене найзручніший браузер поки не почну користуватися інтернет експлорер 9
Іван
13 травня 2012 15:19
Я ненавижу опери і мазіли.А Google Chrom для мене якраз!

Я з тобою погоджуюся!Опера ы мозыла це не те!
YURKOG
15 травня 2012 13:39
Ще негатив у хрому - відсутність універсального додатку для скачування потокового відео і музики. Є конкретно під деякі сайти, але я звик, що можу скачати будь-яке флеш-відео.
Автору статті порекомендую Pale Moon. На роботі слабенький комп і на мозіллі часто скрипти різні глючили, а також флеш. В Pale Moon даних проблем за кількамісячне використання не помітив.
Lipton
2 червня 2012 22:38
А в PaleMoon є українська мова?
Lipton
5 червня 2012 00:49
Lipton,
Подивився - присутня!
ecolutsk
8 липня 2012 10:27
Дякую за огляд, є корисне.
Для серфінгу користуюсь хромом, для решти - Мозіллою. Опера для мене якось вмерла після того, як нові версії встановлювались лише з російським інтерфейсом, і дурним нагадуванням про "ймовірно малу швидкість" (при реальних 8М).
Беззаперечні переваги Мозілли - досконалі (ну майже) додатки DownloadHelper i ABP, у хромі аналоги далекі до них за функціональністю.
Virtualll
10 липня 2012 21:25
За Оперу і Explorer краще. Як на мене то Мозілла краще тим що для неї є повно додатків, а хром я підлаштовував по максиумум під себе, всеодно не то.....
Активний користувач Google Chrome
23 серпня 2012 11:40
Ви забули описати ще один дуже вагомий плюс! Це віддалене користування власним обліковим записом Google) Для цього необхідно зареєструватися в системі Gmail і відкрити свою пошту в хромі. І всі ваші закладки будуть надсилатися на сервер. І якщо ви будете заходити з іншого хрому чи комп`ютера вам тільки потрібно буде увійти на свою пошту. І всі ваші закладки і історія будуть перенесені на новий хром.

P.S. Дуже помагаю коли часто міняєш місце роботи, і при зміні ОС. =) користуйтеся Google Chrome)
Богдан
24 вересня 2012 17:46
А мені Google Chrome подобається,особливо його елегантний і швидкий перекладач.Дратує неймовірно ЯНДЕКС,який самостійно без мого на те дозволу вліз на мій комп при завантаженні Google Chrome з Інтернету.Видалити Яндекс бар неможливо власним деінсталятором ОС Windows 7,прийдеться спробувати програму COMODO Program Manager.Окупант - він і в Африці окупант.
Ігор
24 вересня 2012 23:09
Цитата: Богдан
Дратує неймовірно ЯНДЕКС,який самостійно без мого на те дозволу вліз на мій комп при завантаженні Google Chrome з Інтернету.Видалити Яндекс бар неможливо власним деінсталятором ОС Windows 7

Може допомогти - http://freesoftware.in.ua/197-gh.html
Сергій
30 вересня 2012 21:12
А на віщо,оновлював Firefox ? Встанови старішу версію і порядок!
ANIvan
4 жовтня 2012 12:07
Опера хороша,но после того как выявил кучу следов в реестре работы на опера,пользоваться прекратил...искал,поставил мазилу,привыкнуть можно,но больше устроил Avant три движка,хорошие настройки. Всем вам удачи!
phobos
27 листопада 2012 21:24
Закладки у хромі можна перетягати на панель з адресної стрічки
Фаер
9 грудня 2012 18:30
Активний користувач Google Chrome,
Ти хоч користувався Firefox що таке пишеш?
Там теж є синхронізація паролів, закладок, вкладок,
доповнень, налаштувань та історії браузера!
Так шо обломайся!
Реклама
Популярне
Друзі