«Тому, що програмне забезпечення має бути доступним!»

Що робити якщо Mail.Ru їсть «і»

27-01-2011, 21:38 | Автор: Softbloger
Теги: пошта, онлайн

Спочатку я хотів просто написати про проблему відображення українських літер в листах з Mail.ru, але потім мене «понесло»… Вибачте, якщо щось не так :).

Ви часто отримуєте листи з Mail.ru? В мене інколи такі трапляються. І ось що я помітив — майже всі листи які приходять з цього поштового сервісу приходять з однією вадою — з них вирізаються літери української абетки (і, ї, є, ґ), що, зрозуміло, досить неприємно.

З огляду на те, що досить багато українців чомусь використовує цю пошту, я вирішив зареєструватися там також, щоб на власному досвіді спробувати вирішити цю проблему. Та й з’ясувати заодно — що там є таке, чого нема на інших поштових сервісах. Не можуть же мільйони людей які використовують Mail.ru помилятися :).

Отож я зареєструвався в поштовому сервісі Mail.ru і був відразу перенаправлений на сторінку своєї поштової скриньки:

Скажу чесно — я розгубився. Лише через деякий час, серед засилля реклами, та заголовків типу «папина дочка оголилась», я знайшов те, заради чого сюди прийшов. Аби ви не тратили свого часу, я вам допоможу:

Хоча ні — я ж сюди зайшов не для того щоб читати пошту. Спочатку я хотів відправити тестовий лист з українським текстом. Віднайшовши (теж — не без труднощів) посилання «Написать письмо» я відкрив форму відсилання листа:

І знаєте — тут на мене чекав сюрприз! Ні — це не лисий відморозок з пакетом чіпсів в лівому куті вікна (до засилля реклами я вже почав звикати). Хтось (напевно дуже турботливий) написав лист за мене. Щоправда не зовсім те що я хотів, але все одно приємно. Адже всім моїм адресатам буде корисно прочитати про «Тесты новейших гаджетов на Hi-tech.Mail.Ru».

Думаєте на цьому сюрпризи закінчилися? Ви помиляєтесь! Я не полінувався і переклав на різні мови (гугловським перекладачем) кілька слів з цієї нотатки, а потім відправив їх на іншу свою поштову скриньку. І з’ясувалося, що випадання деяких літер не є чимось унікальним, що стосується лише українського тексту. Це відбувається з усіма кириличними абетками в які входять символи, що відсутні в російській.

А справа в тому, що за замовчуванням Mail.Ru використовує «допотопне» кодування KOI8-R, яке нормальні поштові сервіси вже давно перестали використовувати. Саме так — нормальні. Mail.Ru мабуть себе до таких не відносить.

Інакше як можна пояснити нав’язливу рекламу, що лізе з усіх щілин, до крику незручний інтерфейс, фактичну відсутність техпідтримки, недолугі фільтри які пропускають спам але не пропускають потрібні листи, слабку захищеність від зламу.

Окрім цього електронна адреса з доменом Mail.Ru вже давно стала чимось на зразок тавра — серйозні сайти, форуми, платіжні системи просто не приймають користувачів з такою адресою, а із-за реклами, що (як я писав вище) автоматом клеїться до кожного повідомлення, інші поштові сервіcи відправляють пошту з Mail.Ru прямісінько в спам. І мабуть вони дійсно мають рацію — бо як інакше можна кваліфікувати цей сервіс де до користувача ставляться як до простого пожирача реклами, який мовчки пережує і ковтне все, що йому підсунуть… І все це не мої вигадки — Інтернет переповнений негативними відгуками про цю поштову службу.

Щось я розійшовся. Якщо є такі читачі цього сайту, що прочитали всі його записи (в чому я дуже сумніваюся :), то вони мені не дадуть збрехати — я не часто пишу такі злі пости. Мабуть просто з’їв щось не те. Краще повернемося до головної теми.

Отже, що робити коли Mail.Ru стирає українські літери?

Насправді все дуже просто — потрібно поміняти кодування листів. Для цього зайдіть в налаштування (показую на скріншоті, бо невпевнений, що ви знайдете це посилання):

Потім потрібно натиснути на розділ «Интерфейс почтового ящика» і в підкатегорії «Отправка писем» в випадаючому меню «Кодировка писем» обрати «Windows — 1251»:

Звичайно це не Юнікод, але і за це можна Mail.Ru подякувати. Мабуть його власникам було дуже важко перебороти себе і зробити щось, що виходило б за рамки їхніх власних інтересів.

 (голосів: 3)


Коментарі (8):
Свет
30 січня 2011 18:12
Не згоден, майже з усім. KOI8-R - це кодування прийняте стандартом в поштових системах в усьому світі. І ніхто його не змінював на проприєтану Windows-1251. Автор виказуе свою некомпетентність в цьому питанні. По-друге: не буду казати що спаму немає, але 1-2 листа раз на чотири місяці, це не є проблемою (доречі гмейл пропускає більше спаму). По-трете усі загальнодоступні системі в світі однаково сприймаються, будь-то гмел, яху, хотмайл та інші.Четверте, інтерфей та сервіси, як на мене, то дуже зручні і навіть зручніші за всі вище перелічені.

Глюк з украінськими літерами визнаю, але ж вони майл.РУ, на майл.УА такого нема. Я раекламу я особисто не помічаю, а як почне докучати, то використовую Adblock. Успіхів.
Липтон
2 лютого 2011 21:39
Що робити? НЕ КОРИСТУВАТИСЯ ресурсом, який ПОВНІСТЮ під КОНТРОЛЕМ ФСБ!
гАстроном
2 лютого 2011 22:57
Цитата: Свет
KOI8-R - це кодування прийняте стандартом в поштових системах в усьому світі. І ніхто його не змінював на проприєтану Windows-1251.

Вони були змушені прийняти це кодування, оскільки на відміну від майлаСРУ турбуються про своїх користувачів. Якщо надходить лист від такого дибільнуватого поштовика, то треба дати його прочитати. А більшість нормальних використовують Юнікод.
Цитата: Свет
По-друге: не буду казати що спаму немає, але 1-2 листа раз на чотири місяці, це не є проблемою (доречі гмейл пропускає більше спаму).

Колись завів собі скриньку - за місяць отримав більше двох десятків спам-листів, хоча ніде скриньку не світив. Правда на гмилі зараз тоже спаму багато - це мушу визнати.
Цитата: Свет
Четверте, інтерфей та сервіси, як на мене, то дуже зручні і навіть зручніші за всі вище перелічені.

Майл.ру - недосервіс і немає і 10 відсотків тих можливостів які мають яху чи гмайл.
Цитата: Свет
Глюк з украінськими літерами визнаю, але ж вони майл.РУ, на майл.УА такого нема.

Майл.уа не має ніякого стосунку до майл.ру. Це зовсім різні компанії і технології. Автор коментаря виказуе свою некомпетентність в цьому питанні.
Любомир Заранок
10 лютого 2011 19:44
Свет,не правда існує такий поштовий сервіс як mail.ua твкщо нема чого говорити і там мова теж українська і букви не з'їдає.
Борис
21 лютого 2011 16:45
Що торкається листів,то замість української "і", "ї"потрібно писати англійську ай "і" і все буде добре.
unilogin
28 лютого 2011 08:04
Thanx!
serjrojnov
17 березня 2011 04:48
Спасибо...
я
21 серпня 2011 20:46
що тут скажеш, навіть на aukro замість українських літер і. є, ї. приходять знаки оклику, я десь 7 місяців в аукро писав про цю проблему, мені подякували і пообіцяли виправити проблему - виправляли 7 місяців, але апостроф все одно не пишеться коректно замість апострофа знак оклику !!!
Реклама
Популярне
Друзі